wyprawowa trasa offroad RUMUNIA/Maramuresz

Cena: 250,00 zł 250.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Wyprawowa trasa offroad w Rumunii (Maramuresz, 670 km)

Zobacz tę trasę rozszerzoną o dojazd z Polski: wyprawowa trasa offroad w RUMUNIA/Maramuresz +

Trasa ma zdecydowane górski charakter, dlatego jej stopień trudności bardzo zależy od aktualnych warunków pogodowych. Wystarczy kwadrans burzy, aby łatwa droga zamieniła się w ekstremalny offroad. Z tego powodu raczej nie jest to trasa dla SUV-ów, ale korzystając z rozsądkiem z naszego opisu, da się ją pokonać fabryczną terenówką. Robiły to wielokrotnie np. Dacie Duster. Równocześnie, żądni mocniejszych wrażeń, mogą spróbować swych sił na opcjonalnych, bardzo trudnych odcinkach.

Wytyczając tę trasę, staraliśmy się, aby była możliwie dzika i pozwalała obcować z piękną przyrodą oraz zobaczyć kilka słynnych atrakcji turystycznych Rumunii. Założyliśmy przy tym spanie na dziko w oparciu o własny sprzęt, ale możliwe jest też w hotelach. W opisie trasy i w plikach do nawigacji GPS uwzględnione są dojazdy do sprawdzonych obiektów noclegowych, położonych blisko miejsc zaplanowanych noclegów na dziko.

Polecamy jazdę bez pośpiechu, po około sześć godzin dziennie przez osiem dni. Dlatego nasza trasa offroad w Rumunii podzielona jest na osiem etapów. Zaczynają się one i kończą w ładnych miejscach wybranych na noclegi.

Ostatnia aktualizacja: maj 2024.


Członkom Klubu PolskiOffroad zapewniamy 50% rabatu. 

Wystarczy w "koszyku" zaznaczyć "Mam kupon rabatowy" i wpisać numer Karty Członka Klubu. Jeśli Ty nie należysz jeszcze do Klubu, to zapraszamy! Zapisy przyjmowane są non stop, więc już zaraz ten rabat może być także dla Ciebie. Dowiedz się więcej o Klubie, poznaj wszystkie przywileje i zapisz się.


Dlaczego warto wybrać się do Maramuresz w Rumunii?

Rumunia ma piękną przyrodę i mnóstwo dzikich terenów, idealnie nadających się na offroadowe wyprawy. Od lat jest Mekką fanów jazdy terenowej z całej Europy. Co prawda, w ostatnim czasie ograniczono znacznie swobodę jazdy i biwakowania, ale wciąż jest tam pod tym względem dużo lepiej niż w Polsce. O niebo lepiej niż w Polsce jest też z podejściem władz i wszelkich służb do turystów w terenówkach. A wręcz zachwycić może serdeczność zwykłych ludzi.

Maramuresz to moja ulubiona część Rumunii. Spośród rumuńskich krain jest najbiedniejsza, ale przez to najtańsza. Jednocześnie położona jest najbliżej Polski, więc dojazd nie kosztuje dużo. Dodatkowo w porównaniu np. do Transylwanii, góry są tu znacznie niższe, więc szybciej topnieje śnieg i jeździć można już w maju. Dlatego polecam nasza trasę już na majówkę.

Więcej zdjęć:
https://polskioffroad.com.pl/wyprawa-offroad-do-rumunii-wiosna-2018/
https://polskioffroad.com.pl/rumunia-bez-pospiechu-wiosna-2017/


Nasza trasa offroad w Rumunii obejmuje:

Większość „sztandarowych” atrakcji Maramureszu. Są pośród nich zarówno wytwory ludzkich rąk, jak i zachwycające dzieła natury: jezioro Calinesti, miejscowości Turt – słynna z rumuńskiej śliwowicy (zakupy Palinki), Huta Certeze, Sapanta z „wesołym” cmentarzem, Syhot Marmaroski, Baia Spire, cerkiew w Surdesti (do niedawna najwyższa budowla drewniana w Europie), Botiza i Bogdan Voda, Góry Maramorskie, przełęcz Prisłop…

Zobacz szczegółowy program.


Pokonanie trasy zapewnia 105 punktów w Rajdzie Nieustającym.


A jeśli nie masz z kim jechać, to zobacz nasze propozycje


Trasę udostępniamy przez Internet zaraz po zakupie, w postaci plików pdf z opisem trasy oraz kml do nawigacji GPS. Plik pdf polecamy wydrukować, przeczytać przed wyjazdem, a potem korzystać z niego codziennie w trakcie wyprawy. Plik kml należy uruchomić na telefonie lub tablecie (Android lub iOS), zabieranym ze sobą na wyprawę. Zobacz instrukcję.


Bardzo prosimy nie wpuszczać trasy w piracki obieg!

Jeśli chcesz zabrać znajomych, to namów każdą załogę na kupno trasy. Tylko wtedy będziemy mieć środki na aktualizacje i przygotowanie następnych tras.


Zobacz najczęściej zadawane pytania (FAQ)

A jeśli nie znajdziesz tam potrzebnych informacji, to pisz lub dzwoń śmiało:
Wojciech Bednarczyk, 607 447436 tel. 607447436, e-mail: kontakt@polskioffroad.com

Dane techniczne

KRAJ lub REGION Rumunia (Maramuresz)
CZAS WYPRAWY do dziesięciu dni
POCZĄTEK TRASY w kraju wyprawy
RODZAJ NOCLEGÓW mieszany (do wyboru)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl