wyprawowa trasa offroad RUMUNIA RO-5

Cena: 300,00 zł 300.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Wyprawowa trasa offroad RUMUNIA RO-5

Stanowi pierwszą część naszej długiej trasy po Bałkanach. Druga część biegnie przez Bułgarię (Przewodnik Offroad BG-1). Trzecia przez Grecję (Przewodnik Offroad GR-1), a czwarta przez Albanię (Przewodnik Offroad AL-2). Długość trasy wynosi 1275 km. Polecamy ją na dziewięć dni.

Polskim fanom jazdy terenowej raczej nie trzeba zachwalać Rumunii. To kraj o pięknych krajobrazach, dużej wolności biwakowania i jazdy terenowej. Ta ostatnia niestety mocno jest aktualnie ograniczana, ale i tak jest dużo lepiej niż w Polsce. Znana jest też wszystkim powszechna życzliwość i uczynność Rumunów, co czyni podróże po tym kraju niezwykle przyjemnymi.

Transylwania i Wołoszczyzna zaliczane są do najbardziej atrakcyjnych turystycznie części Rumunii. Znajduje się tu wiele perełek unikalnych w światowej skali, z których część związana jest ze słynnym Draculą. Tutaj także biegną słynne trasy Transfogaraska i Transalpina, należące do najwyżej położonych w Europie. Czeka też mnóstwo mniej znanych szlaków idealnie nadających się do jazdy off road.

Ostatnia aktualizacja: maj 2024.


Członkom Klubu PolskiOffroad zapewniamy 50% rabatu. 

Wystarczy w "koszyku" zaznaczyć "Mam kupon rabatowy" i wpisać numer Karty Członka Klubu. Jeśli Ty nie należysz jeszcze do Klubu, to zapraszamy! Zapisy przyjmowane są non stop, więc już zaraz ten rabat może być także dla Ciebie. Dowiedz się więcej o Klubie, poznaj wszystkie przywileje i zapisz się.


Trasa offroad Rumunia RO-5 świetnie nadaje się na wyprawy.

Przygotowaliśmy ją jako pierwszą część długiej wyprawy po Bałkanach (przez Rumunię, Bułgarię, Grecję i Albanię) i dlatego kończy się na granicznym moście na Dunaju, między Rumunią a Bułgarią.

Trasę w większości przejechać ją można fabrycznym samochodem terenowym. Są jednak odcinki, które sprawić mogą kłopot nawet bardzo dobrze wyposażonym i doświadczonym załogom, zwłaszcza przy złej pogodzie. Podzielona jest na etapy, które zaczynają się i kończą w miejscach polecanych na noclegi. Obejmują one również “dojazdówki” od granicy węgiersko-rumuńskiej i do rumuńsko-bułgarskiej.

Trasa prowadzi do najsłynniejszych, turystycznych atrakcji (m.in. do najpiękniejszych rumuńskich zamków i miasteczek, do kopalni soli, jaskiń i rezerwatów przyrody), także prze dwie najsłynniejsze, europejskie górskie drogi - Transfogaraską i Transalpinę. Wytyczając ją staraliśmy się, aby była możliwie dzika i pozwalała obcować z piękną przyrodą. Założyliśmy przy tym spanie we własnych namiotach, choć w kilku miejscach polecamy, jako opcję, sprawdzone hotele.


Pokonanie trasy zapewnia 135 punktów w Rajdzie Nieustającym.


A jeśli nie masz z kim jechać, to zobacz nasze propozycje


Trasę udostępniamy przez Internet zaraz po zakupie, w postaci plików pdf z opisem trasy oraz kml do nawigacji GPS. Plik pdf polecamy wydrukować, przeczytać przed wyjazdem, a potem korzystać z niego codziennie w trakcie wyprawy. Plik kml należy uruchomić na telefonie lub tablecie (Android lub iOS), zabieranym ze sobą na wyprawę. Zobacz instrukcję.


Bardzo prosimy nie wpuszczać trasy w piracki obieg!

Jeśli chcesz zabrać znajomych, to namów każdą załogę na kupno trasy. Tylko wtedy będziemy mieć środki na aktualizacje i przygotowanie następnych tras.


Zobacz najczęściej zadawane pytania (FAQ)

A jeśli nie znajdziesz tam potrzebnych informacji, to pisz lub dzwoń śmiało:
Wojciech Bednarczyk, 607 447436 tel. 607447436, e-mail: kontakt@polskioffroad.com

Dane techniczne

KRAJ lub REGION Rumunia (Transylwania)
CZAS WYPRAWY do dziesięciu dni
POCZĄTEK TRASY w kraju wyprawy
RODZAJ NOCLEGÓW mieszany (do wyboru)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl