wyprawowa trasa offroad LITWA

Opis

Wyprawowa trasa offroad LITWA (1710 km)

To łatwa, turystyczna trasa dla fabrycznych aut terenowych i SUV-ów. Ma 1710 km. Polecamy ją na dziesięciodniową wyprawę i dlatego podzielona jest na dziesięć dziennych etapów. Każdy z nich wymaga około sześciu godzin jazdy. Pozostaje więc dużo czasu na odpoczynek lub zwiedzanie. Noclegi zaplanowane są na dziko lub na kempingach (konieczny własny sprzęt).

Ostatnia aktualizacja: maj 2024.


Członkom Klubu PolskiOffroad zapewniamy 50% rabatu. 

Wystarczy w "koszyku" zaznaczyć "Mam kupon rabatowy" i wpisać numer Karty Członka Klubu. Jeśli Ty nie należysz jeszcze do Klubu, to zapraszamy! Zapisy przyjmowane są non stop, więc już zaraz ten rabat może być także dla Ciebie. Dowiedz się więcej o Klubie, poznaj wszystkie przywileje i zapisz się.


Dlaczego warto wybrać się na Litwę?

Wielką zaletą Litwy jest jej bliskość. I chodzi tu zarówno o bliskość geograficzną, dzięki której wyprawa nie musi być droga, ale i kulturową, ukształtowaną długą, wspólną historią.

W mojej ocenie, Litwa to mieszanka skandynawskiej i słowiańskiej kultury. I z obu wybrano chyba to, co najlepsze. Skandynawię widzę w dbałości o przyrodę, czystość środowiska i miejsc publicznych oraz w dość ostrych przepisach prawa. Słowiańskość jest natomiast w codziennym zachowaniu ludzi. Litwini nie są tak sztywni jak np. Szwedzi. Dużo łatwiej tu o gościnność, serdeczność i bezinteresowną pomoc np. przy awarii auta. Jest też na pewno większa szansa „dogadać się” z policjantem czy urzędnikiem.

Dla mnie osobiście największą atrakcją Litwy są olbrzymie, niezamieszkane obszary oraz obfitość legalnych miejsc do biwakowania i nocowania w pięknych miejscach nad jeziorami, rzekami lub na nadbałtyckich plażach. Kilka takich jest na tej trasie. Z niektórych naprawdę żal wyjeżdżać. Polecam więc od razu rozważyć możliwość pozostania gdzieś nawet na kilka dni.

Polecam również Litewską kuchnię. To generalnie solidne, kaloryczne, męskie jedzenie, w którym królują ziemniaki i mięso w najróżniejszych postaciach. Oferowana tu trasa offroad na Litwie zakłada częste korzystanie z lokalnej gastronomi i prowadzi do sprawdzonych miejsc.


Nasza trasa offroad na Litwie obejmuje:

Większość „sztandarowych” atrakcji Litwy. Zarówno te związane z działalnością człowieka jak i wytwory natury. Oto one w kolejności według trasy: kurort Druskiennini, Dżukijski Park Narodowy, Merecz, skansen Runyszki, starówka w Kownie, zamek w Trokach, pałac Tyszkiewiczów w Zatroczu, starówka w Wilnie, Kernave (litewska Troja), Ignalińska Elektrownia Atomowa, miasteczko Wisaginia (odpowiednik Czarnobyla), zamek, dwór i browar (muzeum piwa) w Birżach, Góra Krzyży, Żmudzki Park Narodowy, kurort Pałąga z muzeum bursztynu, Kłajpeda (muzeum morskie i delfinarium), Mierzeja Kurońska, delta Niemna…

Zobacz szczegółowy program.


Pokonanie trasy zapewnia 150 punktów w Rajdzie Nieustającym.


A jeśli nie masz z kim jechać, to zobacz nasze propozycje


Trasę udostępniamy przez Internet zaraz po zakupie, w postaci plików pdf z opisem trasy oraz kml do nawigacji GPS. Plik pdf polecamy wydrukować, przeczytać przed wyjazdem, a potem korzystać z niego codziennie w trakcie wyprawy. Pliki kml należy uruchomić na telefonie lub tablecie (Android lub iOS), zabieranym ze sobą na wyprawę. Zobacz instrukcję.


Bardzo prosimy nie wpuszczaj trasy w piracki obieg!

Jeśli chcesz zabrać znajomych, to namów każdą załogę na kupno trasy. Tylko wtedy będziemy mieć środki na aktualizacje i przygotowanie następnych tras.


Zobacz najczęściej zadawane pytania (FAQ)

A jeśli nie znajdziesz tam potrzebnych informacji, to pisz lub dzwoń śmiało:
Wojciech Bednarczyk, 607 447436 tel. 607447436, e-mail: kontakt@polskioffroad.com

Dane techniczne

KRAJ lub REGION Litwa
CZAS WYPRAWY do dziesięciu dni
POCZĄTEK TRASY w Polsce
RODZAJ NOCLEGÓW tylko na dziko
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl