wyprawowa trasa offroad BUŁGARIA BG-2+

Cena: 350,00 zł 350.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Wyprawowa trasa offroad BUŁGARIA BG-2+

To w zasadzie trasa BG-1 rozszerzona o dojazd z Polski i powrót oraz etap i pobyt w Grecji nad Morzem Egejskim. Ma 3650 km i polecamy ją na 14 dni.

Trasa zaczyna się w miejscowości Zyndranowa przy przejściu granicznym polsko-słowackim w Barwinku. Dojazd i powrót prowadzą przez Słowację, Węgry i Rumunię. W Bułgarii trasa wiedzie przez zachodnią, górska jej część, gdzie dociera do wielu turystycznych atrakcji światowego formatu. W Grecji prowadzi nad Morze Egejskie, gdzie polecamy głównie odpoczynek nad jego brzegiem i nacieszenie się słoneczną pogodą oraz ciepłą wodą.

Trasę w większości przejechać można fabrycznym samochodem terenowym. Są jednak odcinki, które sprawić mogą kłopot nawet bardzo dobrze wyposażonym i doświadczonym załogom, zwłaszcza przy złej pogodzie. Proponujemy ich łatwiejsze objazdy.

Każdy etap wymaga około sześciu godzin jazdy. Zaczyna się i kończy w miejscach polecanych na noclegi. Zakładamy przy tym spanie w oparciu o własny sprzęt na dziko lub na kempingach. W dwóch miejscach polecamy hotele albo pensjonaty (dzikie noclegi pozostają w rezerwie).

Ostatnia aktualizacja: maj 2024.


Członkom Klubu PolskiOffroad zapewniamy 50% rabatu. 

Wystarczy w "koszyku" zaznaczyć "Mam kupon rabatowy" i wpisać numer Karty Członka Klubu. Jeśli Ty nie należysz jeszcze do Klubu, to zapraszamy! Zapisy przyjmowane są non stop, więc już zaraz ten rabat może być także dla Ciebie. Dowiedz się więcej o Klubie, poznaj wszystkie przywileje i zapisz się.


Trasa offroad Bułgaria BG-2+ świetnie nadaje się na rodzinne wyprawy.

Polecamy ją przede wszystkim załogom, które nie lubią pędzić. Bułgaria ma piękną przyrodę i mnóstwo zabytków światowej skali. Przygodzie sprzyja wolność  biwakowania oraz gościnność Bułgarów. Polecane na naszej trasie atrakcje do zwiedzania są bardzo ciekawe i robią wrażenie także na dzieciach (jaskinie, fortalicje, monastery, wyludnione wioski i miasteczka, rezerwaty, ścieżki przyrodnicze przyrody). Wypada też wspomnieć o bułgarskiej kuchni i trunkach. 

Grecja z kolei, to kolebka europejskiej cywilizacji. Wskazujemy tam zaledwie kilka historycznych pamiątek, zachęcając przede wszystkim, do wypoczynku, nacieszenia się słońcem i ciepłym morzem.

Zobacz filmy z trasy:
https://www.youtube.com/watch?v=YiKgKmoMWMc 


Pokonanie trasy zapewnia 150 punktów w Rajdzie Nieustającym.


A jeśli nie masz z kim jechać, to zobacz nasze propozycje


Trasę udostępniamy przez Internet zaraz po zakupie, w postaci plików pdf z opisem trasy oraz kml do nawigacji GPS. Plik pdf polecamy wydrukować, przeczytać przed wyjazdem, a potem korzystać z niego codziennie w trakcie wyprawy. Plik kml należy uruchomić na telefonie lub tablecie (Android lub iOS), zabieranym ze sobą na wyprawę. Zobacz instrukcję.


Bardzo prosimy nie wpuszczać trasy w piracki obieg!

Jeśli chcesz zabrać znajomych, to namów każdą załogę na kupno trasy. Tylko wtedy będziemy mieć środki na aktualizacje i przygotowanie następnych tras.


Zobacz najczęściej zadawane pytania (FAQ)

A jeśli nie znajdziesz tam potrzebnych informacji, to pisz lub dzwoń śmiało:
Wojciech Bednarczyk, 607 447436 tel. 607447436, e-mail: kontakt@polskioffroad.com

Dane techniczne

KRAJ lub REGION Bułgaria i Grecja
CZAS WYPRAWY powyżej 14 dni
POCZĄTEK TRASY w Polsce
RODZAJ NOCLEGÓW mieszany (do wyboru)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl