wyprawowa trasa offroad BUŁGARIA BG-1

Cena: 300,00 zł 300.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Wyprawowa trasa offroad BUŁGARIA BG-1

Trasa kończy się w Grecji nad Morzem Egejskim. Stanowi drugą część naszej długiej trasy po Bałkanach. Pierwsza część biegnie przez Rumunię (Przewodnik Offroad RO-5). Trzecia przez Grecję (Przewodnik Offroad GR-1), a czwarta przez Albanię (Przewodnik Offroad AL-2). Długość trasy wynosi 1030 km. Polecamy ją na osiem dni.

Bułgaria większości kojarzy się z kurortami nad Morzem Czarnym. Tymczasem jest to kraj górzysty, a wśród wielu pasm jest tu również najwyższe na całych Bałkanach. Właśnie w bułgarskich górach wyznaczona jest nasza trasa. Znajduje się tu wiele unikalnych form geologicznych i przyrodniczych, a także zabytków zaliczanych do perełek najwyższej, światowej klasy...

Trasę w większości przejechać można fabrycznym samochodem terenowym. Są jednak odcinki, które sprawić mogą kłopot nawet bardzo dobrze wyposażonym i doświadczonym załogom, zwłaszcza przy złej pogodzie. Podzielona jest na siedem dziennych etapów, które zaczynają się i kończą w miejscach polecanych na noclegi. Obejmują one również “dojazdówkę” od granicy rumuńsko-bułgarskiej, a ostatni etap kończy się nad Morzem Egejskim w Grecji.

Ostatnia aktualizacja: maj 2024.


Członkom Klubu PolskiOffroad zapewniamy 50% rabatu. 

Wystarczy w "koszyku" zaznaczyć "Mam kupon rabatowy" i wpisać numer Karty Członka Klubu. Jeśli Ty nie należysz jeszcze do Klubu, to zapraszamy! Zapisy przyjmowane są non stop, więc już zaraz ten rabat może być także dla Ciebie. Dowiedz się więcej o Klubie, poznaj wszystkie przywileje i zapisz się.


Trasa offroad Bułgaria BG-1 świetnie nadaje się na wyprawy.

Przygodzie sprzyja wolność podróżowania i biwakowania oraz gościnność Bułgarów. Trasa prowadzi do najsłynniejszych, turystycznych atrakcji (m.in. do najpiękniejszych monasterów, jaskiń, fortalicji, miasteczek i rezerwatów przyrody). Wypada też wspomnieć o bułgarskiej kuchni i trunkach. 

Kuchnia pełna jest solidnych, konkretnych dań, opartych na zdrowym mięsie z tradycyjnej hodowli oraz pełnych słońca warzywach i owocach. Trunki to, przede wszystkim, cenione bułgarskie wina, najlepsza ponoć na całych Bałkanach rakija i całkiem niezłe piwo. A wszystko to sporo taniej niż w Polsce…

Nasza trasa offroad Bułgaria BG-1 jest tak wytyczona, aby była możliwie dzika i pozwalała obcować z piękną przyrodą. Założyliśmy przy tym spanie we własnych namiotach, choć w kilku miejscach polecamy, jako opcję, sprawdzone hotele lub pensjonaty.

Zobacz filmy z trasy:
https://www.youtube.com/watch?v=YiKgKmoMWMc 


Pokonanie trasy zapewnia 105 punktów w Rajdzie Nieustającym.


A jeśli nie masz z kim jechać, to zobacz nasze propozycje


Trasę udostępniamy przez Internet zaraz po zakupie, w postaci plików pdf z opisem trasy oraz kml do nawigacji GPS. Plik pdf polecamy wydrukować, przeczytać przed wyjazdem, a potem korzystać z niego codziennie w trakcie wyprawy. Plik kml należy uruchomić na telefonie lub tablecie (Android lub iOS), zabieranym ze sobą na wyprawę. Zobacz instrukcję.


Bardzo prosimy nie wpuszczać trasy w piracki obieg!

Jeśli chcesz zabrać znajomych, to namów każdą załogę na kupno trasy. Tylko wtedy będziemy mieć środki na aktualizacje i przygotowanie następnych tras.


Zobacz najczęściej zadawane pytania (FAQ)

A jeśli nie znajdziesz tam potrzebnych informacji, to pisz lub dzwoń śmiało:
Wojciech Bednarczyk, 607 447436 tel. 607447436, e-mail: kontakt@polskioffroad.com

Dane techniczne

KRAJ lub REGION Bułgaria i Grecja
CZAS WYPRAWY do dziesięciu dni
POCZĄTEK TRASY w kraju wyprawy
RODZAJ NOCLEGÓW mieszany (do wyboru)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl