wyprawowa trasa offroad ALPY ZACHODNIE

Cena: 300,00 zł 300.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Wyprawowa trasa offroad ALPY ZACHODNIE (1300 km)

Zobacz tę trasę rozszerzoną o dojazd z Polski: wyprawowa trasa offroad ALPY ZACHODNIE +

To turystyczna trasa na pograniczu włosko-francuskim. Ma 1350 km, które polecamy rozłożyć na 14 dni. Pozwoli to nie spędzać w samochodach więcej niż sześć godzin dziennie. Reszta czasu pozostanie na zwiedzanie licznych, alpejskich atrakcji i odpoczynek. Noclegi polecamy na kempingach w oparciu o własny sprzęt. Możliwe jest także korzystanie z hoteli lub pensjonatów. 

Ostatnia aktualizacja: maj 2023.


Członkom Klubu PolskiOffroad zapewniamy 50% rabatu. 

Wystarczy w "koszyku" zaznaczyć "Mam kupon rabatowy" i wpisać numer Karty Członka Klubu. Jeśli Ty nie należysz jeszcze do Klubu, to zapraszamy! Zapisy przyjmowane są non stop, więc już zaraz ten rabat może być także dla Ciebie. Dowiedz się więcej o Klubie, poznaj wszystkie przywileje i zapisz się.


Dlaczego warto jechać na offroad w Alpy Zachodnie?

Wbrew panującemu w Polsce przekonaniu, w tzw. krajach zachodnich są miejsca, gdzie fani jazdy terenowej naprawdę mogą się wyjeździć. Jednym z nich są właśnie Alpy Zachodnie. Istnieje tam sieć starych dróg wojskowych, które udostępnione są dla aut terenowych. A miejscowe władze traktują ich użytkowników jak cennych klientów, zapewniających w lecie dochody branży turystycznej, na równi z piechurami, rowerzystami i motocyklistami.

Trasę pokonać można fabrycznym samochodem terenowym. Generalnie nie ma problemów z trakcją. Ostrzegamy jednak, że ostre kamienie, stromizny, wąskie, skalne półki nad urwiskami, po których często się jeździ, przyprawiają o drżenie łydek nawet bardzo doświadczone załogi. Z lękiem wysokości lepiej pominąć kilka odcinków...

Założyliśmy spanie w oparciu o własny sprzęt na campingach, bo biwakowanie na dziko jest oficjalnie zabronione (ale nie niemożliwe). Tam też zakładamy samodzielne sporządzanie śniadań i kolacji. Obiady można jeść na trasie, korzystając z lokalnej gastronomi. Można też korzystać z licznych hoteli lub pensjonatów samodzielnie wyszukanych np. na booking.com.

Autorem zdjęć jest załoga Alka Wychoty, która jako pierwsza pokonała tę trasę w lipcu 2020 roku.


Nasza trasa offroad Alpy Zachodnie należy do najpiękniejszych na świecie.

To także dosłownie najwyższy poziom. Trasa w kilku miejscach biegnie na wysokości prawie 3000 m n.p.m. Oprócz przepięknych widoków, atrakcją są stare forty i tunele. Bardzo urokliwe są również wioski i miasteczka w dolinach, pełne zabytkowych budowli, sięgających nawet czasów rzymskich. Na turystów czeka też bogata oferta campingów, pensjonatów, hoteli, knajpek i restauracji...

Zobacz szczegółowy program.


Pokonanie trasy zapewnia 210 punktów w Rajdzie Nieustającym.


A jeśli nie masz z kim jechać, to zobacz nasze propozycje


Trasę udostępniamy przez Internet zaraz po zakupie, w postaci plików pdf z opisem trasy oraz kml do nawigacji GPS. Plik pdf polecamy wydrukować, przeczytać przed wyjazdem, a potem korzystać z niego codziennie w trakcie wyprawy. Plik kml należy uruchomić na telefonie lub tablecie (Android lub iOS), zabieranym ze sobą na wyprawę. Zobacz instrukcję.


Bardzo prosimy nie wpuszczać trasy w piracki obieg!

Jeśli chcesz zabrać znajomych, to namów każdą załogę na kupno trasy. Tylko wtedy będziemy mieć środki na aktualizacje i przygotowanie następnych tras.


Zobacz najczęściej zadawane pytania (FAQ)

A jeśli nie znajdziesz tam potrzebnych informacji, to pisz lub dzwoń śmiało:
Wojciech Bednarczyk, 607 447436 tel. 607447436, e-mail: kontakt@polskioffroad.com

Dane techniczne

KRAJ lub REGION Alpy Zachodnie (Włochy, Francja)
CZAS WYPRAWY 11-14 dni
POCZĄTEK TRASY w kraju wyprawy
RODZAJ NOCLEGÓW mieszany (do wyboru)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl