wyprawowa trasa offroad ALPY ZACHODNIE +

Cena: 350,00 zł 350.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Wyprawowa trasa offroad ALPY ZACHODNIE + dojazd z Polski

Zobacz tę trasę bez dojazdu z Polski: wyprawowa trasa offroad ALPY ZACHODNIE

Oferujemy trasę na 24 dni fascynującej wyprawy. Ma 3763 km. Celem głównym są wojenne drogi na pograniczu włosko-francuskim. Ale niezapomnianą przygodą ma być także dojazd i powrót z Polski. Obejmuje on turystyczne atrakcje Czech, Austrii, Niemiec, Włoch i Francji. Cała trasa rozplanowana jest w taki sposób, aby jazda nie była męcząca i nie zajmowała więcej jak sześć godzin dziennie. Noclegi polecamy na kempingach w oparciu o własny sprzęt. Możliwe jest także korzystanie z hoteli lub pensjonatów.

Ostatnia aktualizacja: maj 2024.


Członkom Klubu PolskiOffroad zapewniamy 50% rabatu. 

Wystarczy w "koszyku" zaznaczyć "Mam kupon rabatowy" i wpisać numer Karty Członka Klubu. Jeśli Ty nie należysz jeszcze do Klubu, to zapraszamy! Zapisy przyjmowane są non stop, więc już zaraz ten rabat może być także dla Ciebie. Dowiedz się więcej o Klubie, poznaj wszystkie przywileje i zapisz się.


Czy w ogóle warto jechać na offroad w Alpy Zachodnie? 

Zapewniam, że tak. To może być przygoda życia! Trasy są na najwyższym poziomie w Europie i to dosłownie. Wjechać można na 3000 m n.p.pm. Korzysta się przy tym ze starych dróg wojskowych, wybudowanych do zaopatrywania włoskich i francuskich fortów na przełomie XIX i XX wieku. Piękne jest to, że są one celowo utrzymywane dla fanów jazdy terenowej przez miejscowe władze. Traktują one fanów offroad jak cennych klientów, zapewniających w lecie dochody branży turystycznej, na równi z piechurami, rowerzystami i motocyklistami. 

Zapewniam również, że bardzo atrakcyjne są zaplanowany dojazd i powrót. Co prawda, są one wyznaczone po wyasfaltowanych drogach, ale niesłychanie widokowych. Trasa biegnie przez urokliwe wioski i miasteczka na szczytach i w dolinach, pełne zabytkowych budowli, sięgających nawet czasów rzymskich. Mamy np. po drodze słynne Jezioro Garda i Lazurowe Wybrzeże...

Założyliśmy spanie w oparciu o własny sprzęt na campingach, bo biwakowanie na dziko jest oficjalnie zabronione (ale nie niemożliwe). Tam też zakładamy samodzielne sporządzanie śniadań i kolacji. Obiady można jeść na trasie, korzystając z lokalnej gastronomi. Można też korzystać z licznych hoteli lub pensjonatów samodzielnie wyszukanych np. na booking.com.

Zobacz szczegółowy program.

Autorem zdjęć jest załoga Alka Wychoty, która jako pierwsza pokonała trasę w lipcu 2020 roku.


Pokonanie trasy zapewnia 345 punktów w Rajdzie Nieustającym.


A jeśli nie masz z kim jechać, to dołącz do chętnych na wyprawę tą trasą z zasadą wzajemnej pomocy - zobacz więcej


Trasę udostępniamy przez Internet zaraz po zakupie, w postaci plików pdf z opisem trasy oraz kml i GPX do nawigacji GPS. Plik pdf polecamy wydrukować, przeczytać przed wyjazdem, a potem korzystać z niego codziennie w trakcie wyprawy. Plik kml należy uruchomić na telefonie lub tablecie (Android lub iOS), zabieranym ze sobą na wyprawę. Zobacz instrukcję. Pliki GPX przeznaczone są do nawigacji na urządzeniach Garmin.


Bardzo prosimy nie wpuszczać trasy w piracki obieg!

Jeśli chcesz zabrać znajomych, to namów każdą załogę na kupno trasy. Tylko wtedy będziemy mieć środki na aktualizacje i przygotowanie następnych tras.


Zobacz najczęściej zadawane pytania (FAQ)

A jeśli nie znajdziesz tam potrzebnych informacji, to pisz lub dzwoń śmiało:
Wojciech Bednarczyk, 607 447436 tel. 607447436, e-mail: kontakt@polskioffroad.com

Dane techniczne

KRAJ lub REGION Alpy Zachodnie (Włochy, Francja)
CZAS WYPRAWY powyżej 14 dni
POCZĄTEK TRASY w Polsce
RODZAJ NOCLEGÓW mieszany (do wyboru)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl