wyprawowa trasa offroad ALBANIA AL-1

Cena: 300,00 zł 300.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Wyprawowa trasa offroad ALBANIA AL-1

To trasa z wjazdem do Albanii z Macedonii (oferujemy także trasę z wjazdem do Albanii z Grecji). Ma 1570 km i polecamy ją na 14 dni. Można ją pokonać fabrycznym samochodem terenowym. Ostrzegamy jednak, że ostre kamienie, stromizny, wąskie, skalne półki nad urwiskami, po których często się jeździ, przyprawiają o drżenie łydek nawet bardzo doświadczone załogi. Z lękiem wysokości lepiej pominąć kilka odcinków naszej trasy...

Ostatnia aktualizacja: październik 2022.


Członkom Klubu PolskiOffroad zapewniamy 50% rabatu. 

Wystarczy w "koszyku" zaznaczyć "Mam kupon rabatowy" i wpisać numer Karty Członka Klubu. Jeśli Ty nie należysz jeszcze do Klubu, to zapraszamy! Zapisy przyjmowane są non stop, więc już zaraz ten rabat może być także dla Ciebie. Dowiedz się więcej o Klubie, poznaj wszystkie przywileje i zapisz się.


Albania jest jednym z najpiękniejszych krajów Europy.

Często mówi się, że tam góry wyrastają z morza. I właśnie góry o alpejskim charakterze oraz ciepłe morze z dzikimi plażami są największymi atrakcjami. Przyciągają one turystów z całego świata. A fanów offroad szczególnie, bo cieszyć się tu mogą dodatkowo dużą wolnością jazdy i biwakowania. Nie bez znaczenia są tu także ceny, wciąż znacznie niższe niż np. w sąsiedniej Grecji lub Chorwacji.

W Albanii znajdują się ogromne, niezamieszkane przestrzenie, malownicze jeziora i rzeki, skryte często w głębokich kanionach. Niemal za każdym zakrętem czekają wspaniałe widoki. Sporo jest też unikalnych zabytków o światowej renomie.

Nasza wyprawowa trasa offroad Albania AL-1 obejmuje niemal wszystkie, najsłynniejsze atrakcje turystyczne Albanii. Wytyczając ją staraliśmy się, aby była możliwie “offroadowa” i pozwalała obcować z piękną przyrodą. Ale tym razem - inaczej niż w innych krajach - nasz wysiłek szedł w stronę, aby nie była za bardzo dzika, a zwłaszcza, zbyt niebezpieczna.

Założyliśmy spanie w oparciu o własny sprzęt. Zaplanowane są na dziko i na kempingach. W kilku miejscach polecamy, pensjonaty lub hotele. Całość podzielona jest na 14 etapów, które kończą w miejscach proponowanych noclegów. Planowaliśmy jeden etap na jeden dzień wyprawy, ale warto zarezerwować sobie więcej dni, aby dłużej odpocząć np. na dzikiej plaży nad Adriatykiem.

Zobacz szczegółowy program i więcej zdjęć.


Pokonanie trasy zapewnia 195 punktów w Rajdzie Nieustającym.


A jeśli nie masz z kim jechać, to zobacz nasze propozycje


Trasę udostępniamy przez Internet zaraz po zakupie, w postaci plików pdf z opisem trasy oraz kml do nawigacji GPS. Plik pdf polecamy wydrukować, przeczytać przed wyjazdem, a potem korzystać z niego codziennie w trakcie wyprawy. Plik kml należy uruchomić na telefonie lub tablecie (Android lub iOS), zabieranym ze sobą na wyprawę. Zobacz instrukcję.


Bardzo prosimy nie wpuszczać trasy w piracki obieg!

Jeśli chcesz zabrać znajomych, to namów każdą załogę na kupno trasy. Tylko wtedy będziemy mieć środki na aktualizacje i przygotowanie następnych tras.


Zobacz najczęściej zadawane pytania (FAQ)

A jeśli nie znajdziesz tam potrzebnych informacji, to pisz lub dzwoń śmiało:
Wojciech Bednarczyk, 607 447436 tel. 607447436, e-mail: kontakt@polskioffroad.com

Dane techniczne

KRAJ lub REGION Albania
CZAS WYPRAWY 11-14 dni
POCZĄTEK TRASY w kraju wyprawy
RODZAJ NOCLEGÓW mieszany (ustalony)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl