PRZEWODNIK OFFROAD RUMUNIA RO-5

Cena: 149,00 zł 149.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Trasa RO-5: Rumunia, Transylwania i Wołoszczyzna. Wyprawowa, 1231 km długości.

Stanowi pierwszą część długiej trasy po Bałkanach, która obejmuje Rumunię (Przewodnik RO-5), Bułgarię (Przewodnik BG-1), Grecję (Przewodnik GR-1) i Albanię (Przewodnik AL-2).

Transylwania i Wołoszczyzna zaliczane są do najbardziej atrakcyjnych turystycznie części Rumunii. Znajduje się tu wiele perełek unikalnych w światowej skali.

Trasa ma 1231 km. W większości przejechać ją można fabrycznym samochodem terenowym. Są jednak odcinki, które sprawić mogą kłopot nawet bardzo dobrze wyposażonym i doświadczonym załogom, zwłaszcza przy złej pogodzie. Podzielona jest na etapy, które zaczynają się i kończą w miejscach polecanych na noclegi. Obejmują one również “dojazdówki” od granicy węgiersko-rumuńskiej i do rumuńsko-bułgarskiej.

Trasa prowadzi do najsłynniejszych, turystycznych atrakcji (m.in. do najpiękniejszych rumuńskich zamków i miasteczek, do kopalni soli, jaskiń i rezerwatów przyrody), także prze dwie najsłynniejsze, europejskie górskie drogi - Transfogaraską i Transalpinę.

Oczywiście wytyczając ją staraliśmy się, aby była możliwie dzika i pozwalała obcować z piękną przyrodą. Założyliśmy przy tym spanie we własnych namiotach, choć w kilku miejscach polecamy, jako opcję, sprawdzone hotele.


Cena dla członków Klubu PolskiOffroad wynosi 119 zł.

  

Jeśli jesteś członkiem Klubu Polski Offroad, to zmień cenę na "klubową", wybierając "TAK" w okienku powyżej (pod ceną), a potem w zamówieniu wpisz w odpowiednie pole numer swojej Klubowej Karty. Jeśli nie należysz jeszcze do Klubu to przeczytaj o klubie i zapisz się! Trwa to tylko chwilę, a niższe ceny w tym sklepie to tylko jeden z przywilejów...

Zakup Przewodnika uprawnia do udziału w Rajdzie Nieustającym. Pokonanie tej trasy zapewnia 90 punktów.


Przeczytaj koniecznie:

 • Przewodnik sprzedawany jest w formie plików do wydrukowania (pdf) oraz do nawigacji GPS (kml). Pobiera się je z serwera sklepu, korzystając z linku wysyłanego przez sklep e-mailem, po dotarciu do nas zapłaty.
  -
 • Jeśli skorzystasz z "szybkiej płatności", to link do pobrania Przewodnika dostaniesz automatycznie w ciągu kilku minut. W przypadku płatności przelewem, e-mail z linkiem do pobrania Przewodnika zostanie wysłany w następnym dniu roboczym.
  -
 • Zdarza się, że przy restrykcyjnych ustawieniach skrzynek pocztowych e-maile z linkami do pobrania Przewodników trafiają do spamu. Dlatego polecamy również sprawdzać spamy.
  -
 • Aby ułatwić pobieranie pliki zostały spakowane programem WinRar. Pobiera się więc jeden plik guidebook_RO-5.rar, który trzeba rozpakować. Po rozpakowaniu otrzymuje się pliki: guidebook_RO-5.pdf, guidebook_RO-5.kml, track_01.plt, track_02.plt, .... track_09.plt, waypoints.wpt.
  -
 • Plik guidebook_RO-5.pdf zawiera właściwy Przewodnik, czyli informacje dla osób podróżujących po Rumunii, trochę historii i danych statystycznych, dokładny opis trasy, atrakcji do zwiedzania, polecanych punktów gastronomicznych i miejsc na noclegi. Nie zwiera road-booka! Polecamy zapoznać się z nim przed wyjazdem, aby przygotować się do wyprawy, a później czytać dokładnie w czasie jazdy.
  -
 • Plik guidebook_RO-5.kml jest gotowy do pracy m.in. w programach Maps.me, Mapy Google, Androzic, Lokus, a w razie potrzeby można łatwo przekonwertować go do innych formatów (np. Garmin), np. za pomocą darmowego programu GPSBabel. Pliki track_00.plt, track_01.plt, .... track_09.plt, waypoints.wpt, są gotowe do pracy w programach Androzic i OziExplorer. Pliki .plt to "ślady trasy" inaczej: "ścieżki", a waypoints.wpt to "punkty trasy".
  -
 • Jeśli szukasz informacji o GPS przeczytaj: Nawigacja GPS w samochodzie terenowym.
  -
 • Trasa podlega aktualizacji i dlatego polecamy korzystanie z Przewodników kupowanych możliwie blisko terminu wyjazdu. Równocześnie bardzo prosimy o przekazywanie nam informacji o napotkanych utrudnieniach, wymagających poprawek.
  -
 • Przewodniki powstają dużym nakładem pracy i kosztów, dlatego bardzo prosimy o nie wpuszczanie ich w piracki obieg. Prosimy nie udostępniaj innym! A jeśli zamierzasz pokonywać trasę w towarzystwie, to kup Przewodnik dla każdej jadącej z Tobą załogi! Tylko wtedy będziemy mieć środki na przygotowanie następnych tras...

Zobacz także:


W razie pytań dzwoń lub pisz śmiało: tel. 607 447436, e-mail: zelazniak@polskioffroad.com

Dane techniczne

Kraj Rumunia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl