PRZEWODNIK OFFROAD RUMUNIA RO-2

Cena: 99,00 zł 99.00
ilość szt.

Opis

Trasa RO-2: Rumunia, Maramuresz. Wyprawowa, 452 km długości.

Zakup Przewodnika uprawnia do udziału w Rajdzie Nieustającym. Pokonanie tej trasy zapewnia 93 punkty. 


Jeśli jesteś członkiem Klubu Polski Offroad, to zmień cenę powyżej na "klubową", a potem w zamówieniu wpisz numer swojej Karty Członka Klubu. Jeśli nie należysz jeszcze do Klubu to przeczytaj o klubie i zapisz się!


Trasa ma zdecydowane górski charakter, dlatego jej stopień trudności bardzo zależy od aktualnych warunków pogodowych. Wystarczy kwadrans burzy, aby łatwa droga zamieniła się w ekstremalną...

Wytyczając ją staraliśmy się, aby była możliwie dzika i pozwalała obcować z rumuńską przyrodą oraz zobaczyć kilka słynnych atrakcji turystycznych Maramureszu.

Założyliśmy przy tym spanie we własnych namiotach oraz jazdę bez pośpiechu, po około sześć godzin dziennie, przez 6 dni. Dlatego trasa podzielona jest na „etapy”. Kończą się one w terenie, gdzie łatwo znaleźć można miejsce na biwak.

Wyjątek stanowi początek pierwszego etapu w Satu Mare (zakładamy dotarcie tam wieczorem, po całym dniu jazdy z Polski), gdzie polecamy skorzystanie z hotelu.


Przewodnik sprzedawany jest w formie pakietu plików do wydrukowania oraz do nawigacji GPS. Pobiera się go przez Internet, korzystając z linku wysyłanego przez sklep mailem niezwłocznie po zaksięgowaniu zapłaty.

Trasa podlega stałej aktualizacji, która uwzględnia zmiany w terenie, organizacji ruchu drogowego oraz interesy lokalnej ludności i innych użytkowników dróg. W związku z tym polecamy korzystanie tylko z Przewodników kupowanych możliwie blisko terminu wyjazdu. Stare wersje narazić mogą na niemiłe przygody i mandaty. 

E-maile z linkami do pobrania Przewodników wysyła nasza automat i zdarza się, że przy restrykcyjnych ustawieniach skrzynek pocztowych  trafiają do spamu. Problem szczególnie dotyczy darmowych skrzynek gmail. Sprawdź zatem też spamy i pisz do nas, jeśli w ciągu maksymalnie 6 godzin nic nie dostaniesz.


Aby ułatwić pobieranie pakiet został spakowany programem WinRar - pobiera się więc jeden plik guidebook_RO-2.rar, który trzeba rozpakować. Po rozpakowaniu otrzymuje się pliki: guidebook_RO-2.pdf oraz  guidebook_RO-2.kml.

Plik guidebook_RO-2.pdf zawiera właściwy Przewodnik, czyli informacje dla osób podróżujących po Rumunii, trochę historii i danych statystycznych, dokładny opis trasy, atrakcji do zwiedzania, polecanych punktów gastronomicznych i miejsc na noclegi oraz schematyczną mapę z naniesioną trasą i ważnymi punktami. Polecamy go wydrukować, przeczytać przed wyjazdem, aby dobrze przygotować się do wyprawy, a potem czytać w trakcie jazdy.

Plik guidebook_RO-2.kml przeznaczony jest do nawigacji GPS (sam wydrukowany Przewodnik nie wystarcza, aby pokonać trasę). Jest gotowy do pracy m.in. w programach Maps.me, Mapy Google, Androzic, Lokus, a w razie potrzeby można łatwo przekonwertować go do innych formatów (np. Garmin), np. za pomocą darmowego programu GPSBabel.

Więcej informacji na temat nawigacji GPS w terenie i o darmowych rozwiązaniach, znajdziesz w artykule Nawigacja GPS w samochodzie terenowym.


O szczegóły pytaj: 
tel. 607 447436 
e-mail: zelazniak@polskioffroad.com


 

Dane techniczne

Kraj Rumunia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl