PRZEWODNIK OFFROAD POLSKA PL-2

Cena: 99,00 zł 99.00
ilość szt.

Opis

Trasa PL-2: Polska, Pojezierze Drawskie. Wyprawowa, 527 km długości.

Zakup Przewodnika uprawnia do udziału w Rajdzie Nieustającym. Pokonanie tej trasy zapewnia 75 punktów. 


Jeśli jesteś członkiem Klubu Polski Offroad, to zmień cenę powyżej na "klubową", a potem w zamówieniu wpisz numer swojej Karty Członka Klubu. Jeśli nie należysz jeszcze do Klubu to przeczytaj o klubie i zapisz się!


Trasę pokonać zdołają fabryczne samochody z napędem na cztery koła, choć stopień trudności na pewno zależeć będzie od aktualnych warunków pogodowych.

Wytyczając ją staraliśmy się przede wszystkim, aby była możliwie dzika i pozwalała obcować z piękną przyrodą oraz zobaczyć kilka znanych atrakcji turystycznych.

Założyliśmy przy tym spanie we własnych namiotach oraz jazdę bez pośpiechu, po około sześć godzin dziennie, przez siedem dni. Z tego powodu trasa podzielona jest na pięć „etapów”, które zaczynają się i kończą na biwakach nad jeziorami. Część z nich jest płatna, a pobyt należy uzgodnić z właścicielami gruntów..

Kończą się one na proponowanych polach biwakowych, których cześć położona jest na prywatnych gruntach i wymaga opłat. Na całą wyprawę (z dojazdem i powrotem), najlepiej zarezerwować sobie tydzień.


Przewodnik sprzedawany jest w formie pakietu plików do wydrukowania oraz do nawigacji GPS. Pobiera się go przez Internet, korzystając z linku wysyłanego przez sklep mailem niezwłocznie po zaksięgowaniu zapłaty.

Trasa podlega stałej aktualizacji, która uwzględnia zmiany w terenie, organizacji ruchu drogowego oraz interesy lokalnej ludności i innych użytkowników dróg. W związku z tym polecamy korzystanie tylko z Przewodników kupowanych możliwie blisko terminu wyjazdu. Stare wersje narazić mogą na niemiłe przygody i mandaty. 

E-maile z linkami do pobrania Przewodników wysyła nasza automat i zdarza się, że przy restrykcyjnych ustawieniach skrzynek pocztowych  trafiają do spamu. Problem szczególnie dotyczy darmowych skrzynek gmail. Sprawdź zatem też spamy i pisz do nas, jeśli w ciągu maksymalnie 6 godzin nic nie dostaniesz.


Aby ułatwić pobieranie pakiet został spakowany programem WinRar - pobiera się więc jeden plik guidebook_PL-2.rar, który trzeba rozpakować. Po rozpakowaniu otrzymuje się pliki: guidebook_PL-2.pdf, guidebook_PL-2.kml, track_0.plt, track_1.plt, track_2.plt, track_3.plt, track_4.plt, track_5.plt, waypoints.wpt.

Plik guidebook_PL-2.pdf zawiera właściwy Przewodnik, czyli parę słów o regionie, poglądowe mapki poszczególnych etapów, dokładny opis trasy, atrakcji do zwiedzania, polecanych punktów gastronomicznych i miejsc na noclegi. Polecamy go wydrukować, przeczytać przed wyjazdem, aby dobrze przygotować się do wyprawy, a potem czytać w trakcie jazdy.

Pozostałe pliki przeznaczone są do nawigacji GPS (sam wydrukowany Przewodnik nie wystarcza, aby pokonać trasę).

Plik guidebook_PL-2.kml jest gotowy do pracy m.in. w programach Maps.me, Mapy Google, Androzic, Lokus, a w razie potrzeby można łatwo przekonwertować go do innych formatów (np. Garmin), np. za pomocą darmowego programu GPSBabel.

Pliki track_0.plt, track_1.plt, .... track_5.plt oraz waypoints.wpt są gotowe do pracy w programach Androzic i OziExplorer. Pliki .plt to "ślad trasy" inaczej: "ścieżka" podzielona na etapy, a .wpt to "punkty trasy", których numery są zgodne z opisem w pliku do druku.

Więcej informacji na temat nawigacji GPS w terenie i o darmowych rozwiązaniach, znajdziesz w artykule Nawigacja GPS w samochodzie terenowym.


O szczegóły pytaj: 
tel. 607 447436 
e-mail: zelazniak@polskioffroad.com


 

Dane techniczne

Kraj Polska
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl