PRZEWODNIK OFFROAD POLSKA PL-1

Cena: 99,00 zł 99.00
ilość szt.

Opis

Trasa PL-1: Polska, Suwalszczyzna. Wyprawowa, 522 km długości.

Zakup Przewodnika uprawnia do udziału w Rajdzie Nieustającym. Pokonanie tej trasy zapewnia 105 punktów. 


Jeśli jesteś członkiem Klubu Polski Offroad, to zmień cenę powyżej na "klubową", a potem w zamówieniu wpisz numer swojej Karty Członka Klubu. Jeśli nie należysz jeszcze do Klubu to przeczytaj o klubie i zapisz się!


Trasę pokonać zdołają fabryczne samochody z napędem na cztery koła, choć stopień trudności na pewno zależeć będzie od aktualnych warunków pogodowych.

Wytyczając ją staraliśmy się przede wszystkim, aby była możliwie dzika i pozwalała obcować z piękną przyrodą oraz zobaczyć kilka znanych atrakcji turystycznych.

Założyliśmy przy tym spanie we własnych namiotach oraz jazdę bez pośpiechu, po około sześć godzin dziennie, przez siedem dni. Dlatego trasa podzielona jest na „etapy”.

Kończą się one na proponowanych polach biwakowych, których cześć położona jest na prywatnych gruntach i wymaga opłat. Na całą wyprawę (z dojazdem i powrotem), najlepiej zarezerwować sobie 9 dni.

Uwaga: trasa na jednym z etapów prowadzi przez Litwę.

Tu są linki do filmów:

https://www.youtube.com/watch?v=XaN0tSuEivc
https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=7h4zXfoy3-Q


Przewodnik sprzedawany jest w formie pakietu plików do wydrukowania oraz do nawigacji GPS. Pobiera się go przez Internet, korzystając z linku wysyłanego przez sklep mailem niezwłocznie po zaksięgowaniu zapłaty.

Trasa podlega stałej aktualizacji, która uwzględnia zmiany w terenie, organizacji ruchu drogowego oraz interesy lokalnej ludności i innych użytkowników dróg. W związku z tym polecamy korzystanie tylko z Przewodników kupowanych możliwie blisko terminu wyjazdu. Stare wersje narazić mogą na niemiłe przygody i mandaty. 

E-maile z linkami do pobrania Przewodników wysyła nasza automat i zdarza się, że przy restrykcyjnych ustawieniach skrzynek pocztowych  trafiają do spamu. Problem szczególnie dotyczy darmowych skrzynek gmail. Sprawdź zatem też spamy i pisz do nas, jeśli w ciągu maksymalnie 6 godzin nic nie dostaniesz.


Aby ułatwić pobieranie pakiet został spakowany programem WinRar. Pobiera się więc jeden plik guidebook_PL-1.rar, który trzeba rozpakować. Po rozpakowaniu otrzymuje się pliki: guidebook_PL-1.pdf, ETAP-00_DOJAZD.kml, ETAP_02.kml, ETAP_03.kml, ETAP_04.kml, ETAP_05.kml, ETAP_06.kml, ETAP_07.kml.

Plik guidebook_PL-1.pdf zawiera właściwy Przewodnik, czyli parę słów o regionie, opisy trasy, atrakcji do zwiedzania, polecanych punktów gastronomicznych i miejsc na noclegi. Należy go wydrukować, przeczytać przed wyjazdem, aby dobrze przygotować się do wyprawy, a potem czytać w trakcie jazdy.

Pozostałe pliki (.kml) przeznaczone są do nawigacji GPS i konieczne jest ich użycie, aby pokonać trasę. Gotowe są do pracy m.in. w programach Maps.me, Mapy Google, Androzic, Lokus, a w razie potrzeby można łatwo przekonwertować go do innych formatów (np. Garmin), np. za pomocą darmowego programu GPSBabel.

 

Więcej informacji na temat nawigacji GPS w terenie i o darmowych rozwiązaniach, znajdziesz w artykule Nawigacja GPS w samochodzie terenowym.


O szczegóły pytaj: 
tel. 607 447436 
e-mail: zelazniak@polskioffroad.com


 

Dane techniczne

Kraj Polska
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl