PRZEWODNIK OFFROAD BUŁGARIA BG-1

Cena: 149,00 zł 149.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Trasa BG-1: Bułgaria, cześć zachodnia i środkowa. Wyprawowa, 1154 km długości.

Stanowi drugą część naszej długiej trasy po Bałkanach, która obejmuje Rumunię (Przewodnik RO-5), Bułgarię (Przewodnik BG-1), Grecję (Przewodnik GR-1) i Albanię (Przewodnik AL-2).

Bułgaria większości kojarzy się z kurortami nad Morzem Czarnym. Tymczasem jest to kraj górzysty, a wśród wielu pasm jest tu również najwyższe na całych Bałkanach.

Właśnie w bułgarskich górach wyznaczona jest nasza trasa. Znajduje się tu wiele unikalnych form geologicznych i przyrodniczych, a także zabytków zaliczanych do perełek najwyższej, światowej klasy...

Trasę w większości przejechać można fabrycznym samochodem terenowym. Są jednak odcinki, które sprawić mogą kłopot nawet bardzo dobrze wyposażonym i doświadczonym załogom, zwłaszcza przy złej pogodzie.

Podzielona jest na siedem dziennych etapów, które zaczynają się i kończą w miejscach polecanych na noclegi. Obejmują one również “dojazdówkę” od granicy rumuńsko-bułgarskiej, a ostatni etap kończy się nad Morzem Egejskim w Grecji.

Prowadzi do najsłynniejszych, turystycznych atrakcji (m.in. do najpiękniejszych monasterów, jaskiń, fortalicji, miasteczek i rezerwatów przyrody).

Oczywiście wytyczając ją staraliśmy się, aby była możliwie dzika i pozwalała obcować z piękną przyrodą. Założyliśmy przy tym spanie we własnych namiotach, choć w kilku miejscach polecamy, jako opcję, sprawdzone hotele lub pensjonaty.

Zobacz filmy z trasy:
https://www.youtube.com/watch?v=YiKgKmoMWMc 


Cena dla członków Klubu PolskiOffroad wynosi 119 zł.

  

Jeśli jesteś członkiem Klubu Polski Offroad, to zmień cenę na "klubową", wybierając "TAK" w okienku powyżej (pod ceną), a potem w zamówieniu wpisz w odpowiednie pole numer swojej Klubowej Karty. Jeśli nie należysz jeszcze do Klubu to przeczytaj o klubie i zapisz się! Trwa to tylko chwilę, a niższe ceny w tym sklepie to tylko jeden z przywilejów...

Zakup Przewodnika uprawnia do udziału w Rajdzie Nieustającym. Pokonanie tej trasy zapewnia 105 punktów.


Przeczytaj koniecznie:

 • Przewodnik sprzedawany jest w formie plików do wydrukowania (pdf) oraz do nawigacji GPS (kml). Pobiera się je z serwera sklepu, korzystając z linku wysyłanego przez sklep e-mailem, po dotarciu do nas zapłaty.
  -
 • Jeśli skorzystasz z "szybkiej płatności", to link do pobrania Przewodnika dostaniesz automatycznie w ciągu kilku minut. W przypadku płatności przelewem, e-mail z linkiem do pobrania Przewodnika zostanie wysłany w następnym dniu roboczym.
  -
 • Zdarza się, że przy restrykcyjnych ustawieniach skrzynek pocztowych e-maile z linkami do pobrania Przewodników trafiają do spamu. Dlatego polecamy również sprawdzać spamy.
  -
 • Aby ułatwić pobieranie pliki zostały spakowane programem WinRar. Pobiera się więc jeden plik guidebook_BG-1.rar, który trzeba rozpakować. Po rozpakowaniu otrzymuje się pliki: guidebook_BG-1.pdf, ETAP_01_DOJAZD.kml, ETAP_O2.kml, ETAP_03.kml, .... ETAP_08.kml
  -
 • Plik guidebook_BG-1.pdf zawiera właściwy Przewodnik, czyli informacje dla osób podróżujących po Bułgarii, trochę historii i danych statystycznych, dokładny opis trasy, atrakcji do zwiedzania, polecanych punktów gastronomicznych i miejsc na noclegi. Nie zwiera road-booka! Polecamy zapoznać się z nim przed wyjazdem, aby przygotować się do wyprawy, a później czytać dokładnie w czasie jazdy.
  -
 • Pozostałe pliki (.kml) przeznaczone są do nawigacji GPS. Gotowe są do pracy w programach Maps.me, Mapy Google, Androzic, Lokus, a w razie potrzeby można łatwo przekonwertować go do innych formatów (np. Garmin, OziExplorer), np. za pomocą darmowego programu GPSBabel
  -
 • Jeśli szukasz informacji o GPS przeczytaj: Nawigacja GPS w samochodzie terenowym.
  -
 • Trasa podlega aktualizacji i dlatego polecamy korzystanie z Przewodników kupowanych możliwie blisko terminu wyjazdu. Równocześnie bardzo prosimy o przekazywanie nam informacji o napotkanych utrudnieniach, wymagających poprawek.
  -
 • Przewodniki powstają dużym nakładem pracy i kosztów, dlatego bardzo prosimy o nie wpuszczanie ich w piracki obieg. Prosimy nie udostępniaj innym! A jeśli zamierzasz pokonywać trasę w towarzystwie, to kup Przewodnik dla każdej jadącej z Tobą załogi! Tylko wtedy będziemy mieć środki na przygotowanie następnych tras...

Zobacz także:


W razie pytań dzwoń lub pisz śmiało: tel. 607 447436, e-mail: zelazniak@polskioffroad.com  

Dane techniczne

Kraj Bułgaria
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl