PRZEWODNIK OFFROAD BUŁGARIA BG-1

Cena: 149,00 zł 149.00
ilość szt.

Opis

Trasa BG-1: Bułgaria, cześć zachodnia i środkowa. Wyprawowa, 1154 km długości.

Stanowi drugą część długiej trasy po Bałkanach, która obejmuje Rumunię (Przewodnik RO-5), Bułgarię (Przewodnik BG-1), Grecję (Przewodnik GR-1) i Albanię (Przewodnik AL-2).

Zakup Przewodnika uprawnia do udziału w Rajdzie Nieustającym. Pokonanie tej trasy zapewnia 105 punktów. 


Jeśli jesteś członkiem Klubu Polski Offroad, to zmień cenę powyżej na "klubową", a potem w zamówieniu wpisz numer swojej Karty Członka Klubu. Jeśli nie należysz jeszcze do Klubu to przeczytaj o klubie i zapisz się!


Bułgaria większości kojarzy się z kurortami nad Morzem Czarnym. Tymczasem jest to kraj górzysty, a wśród wielu pasm jest tu również najwyższe na całych Bałkanach.

Właśnie w bułgarskich górach wyznaczona jest nasza trasa. Znajduje się tu wiele unikalnych form geologicznych i przyrodniczych, a także zabytków zaliczanych do perełek najwyższej, światowej klasy...

Trasę w większości przejechać można fabrycznym samochodem terenowym. Są jednak odcinki, które sprawić mogą kłopot nawet bardzo dobrze wyposażonym i doświadczonym załogom, zwłaszcza przy złej pogodzie.

Podzielona jest na siedem dziennych etapów, które zaczynają się i kończą w miejscach polecanych na noclegi. Obejmują one również “dojazdówkę” od granicy rumuńsko-bułgarskiej, a ostatni etap kończy się nad Morzem Egejskim w Grecji.

Prowadzi do najsłynniejszych, turystycznych atrakcji (m.in. do najpiękniejszych monasterów, jaskiń, fortalicji, miasteczek i rezerwatów przyrody).

Oczywiście wytyczając ją staraliśmy się, aby była możliwie dzika i pozwalała obcować z piękną przyrodą. Założyliśmy przy tym spanie we własnych namiotach, choć w kilku miejscach polecamy, jako opcję, sprawdzone hotele lub pensjonaty.

Zobacz filmy z trasy:
https://www.youtube.com/watch?v=YiKgKmoMWMc 


Przewodnik sprzedawany jest w formie pakietu plików do wydrukowania oraz do nawigacji GPS. Pobiera się go przez Internet, korzystając z linku wysyłanego przez sklep mailem niezwłocznie po zaksięgowaniu zapłaty.

Trasa podlega stałej aktualizacji, która uwzględnia zmiany w terenie, organizacji ruchu drogowego oraz interesy lokalnej ludności i innych użytkowników dróg. W związku z tym polecamy korzystanie tylko z Przewodników kupowanych możliwie blisko terminu wyjazdu. Stare wersje narazić mogą na niemiłe przygody i mandaty. 

E-maile z linkami do pobrania Przewodników wysyła nasza automat i zdarza się, że przy restrykcyjnych ustawieniach skrzynek pocztowych  trafiają do spamu. Problem szczególnie dotyczy darmowych skrzynek gmail. Sprawdź zatem też spamy i pisz do nas, jeśli w ciągu maksymalnie sześciu godzin nic nie dostaniesz.


Aby ułatwić pobieranie pakiet został spakowany programem WinRar - pobiera się więc jeden plik guidebook_BG-1.rar, który trzeba rozpakować. Po rozpakowaniu otrzymuje się pliki: guidebook_BG-1.pdf, ETAP_01_DOJAZD.kml, ETAP_02.kml, ETAP_03.kml, ..., ETAP_08.kml, 

Plik guidebook_BG-1.pdf zawiera właściwy Przewodnik, czyli informacje dla osób podróżujących po Bułgarii, trochę historii i danych statystycznych, dokładny opis trasy, atrakcji do zwiedzania, polecanych punktów gastronomicznych i miejsc na noclegi. Polecamy go wydrukować, przeczytać przed wyjazdem, aby dobrze przygotować się do wyprawy, a potem czytać w trakcie jazdy.

Pozostałe pliki przeznaczone są do nawigacji GPS (sam wydrukowany Przewodnik nie wystarcza, aby pokonać trasę).

Są one gotowe do pracy m.in. w programach Maps.me, Mapy Google, Androzic, Lokus, a w razie potrzeby można łatwo przekonwertować go do innych formatów (np. Garmin), np. za pomocą darmowego programu GPSBabel.

Więcej informacji na temat nawigacji GPS w terenie i o darmowych rozwiązaniach, znajdziesz w artykule Nawigacja GPS w samochodzie terenowym.


O szczegóły pytaj: 
tel. 607 447436 
e-mail: zelazniak@polskioffroad.com


 

Dane techniczne

Kraj Bułgaria
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl