PRZEWODNIK OFFROAD ALPY ZACHODNIE

Cena: 249,00 zł 249.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Trasa ALP-1: Alpy Zachodnie (pogranicze francusko-włoskie). Wyprawowa, 3763 km długości (z dojazdem z Polski i powrotem).

Wbrew rozpowszechnionemu w Polsce przekonaniu, w tzw. krajach zachodnich są miejsca, gdzie fani jazdy terenowej naprawdę mogą się wyjeździć. Jednym z takich miejsc są Alpy Zachodnie na pograniczu francusko-włoskim.

Istnieje tam sieć starych dróg wojskowych, które udostępnione są dla aut terenowych, a miejscowe władze traktują ich użytkowników jak cennych klientów, zapewniających w lecie dochody branży turystycznej, na równi z piechurami, rowerzystami i motocyklistami.

Same trasy należą do najpiękniejszych na świecie. Osiągają wysokości do 3000 m n.p.m. Oprócz przepięknych widoków oferują liczne atrakcje w postaci starych fortów i tuneli. Bardzo urokliwe są również wioski i miasteczka w dolinach, pełne zabytkowych budowli, sięgających nawet czasów rzymskich. Na turystów czeka też bogata oferta campingów, pensjonatów, hoteli, knajpek i restauracji...

Opisana w przewodniku trasa ma 3763 km, łącznie z dojazdem z Polski i powrotem. Została tak ułożona, aby nie spędzać w samochodach więcej niż sześć godzin dziennie. Z tego powodu podzielona jest na 23 etapy, z czego esencję stanowi 12 etapów w samych Alpach Zachodnich. 

Reszta to dojazd i powrót, które - w założeniu autora - też mają być przygodą i odpoczynkiem. Czekają na nich liczne atrakcje. 

Trasę pokonać można fabrycznym samochodem terenowym. Generalnie nie ma problemów z trakcją. Ostrzegamy jednak, że ostre kamienie, stromizny, wąskie, skalne półki nad urwiskami, po których często się jeździ, przyprawiają o drżenie łydek nawet bardzo doświadczone załogi. Z lękiem wysokości lepiej pominąć kilka odcinków naszej trasy...

Założyliśmy spanie w oparciu o własny sprzęt na campingach, bo biwakowanie na dziko jest zabronione. Tam też zakładamy samodzielne sporządzanie śniadań i kolacji. Obiady można jeść na trasie, korzystając z lokalnej gastronomi. Można też korzystać z licznych hoteli lub pensjonatów samodzielnie wyszukanych np. na booking.com. 

W Przewodniku  opisane są wszystkie atrakcje, wskazane miejsca noclegów, zakupów, jedzenia oraz  tankowania.

Autorem zdjęć jest załoga Alka Wychoty, która jako pierwsza pokonała trasę w lipcu 2020 roku.


Cena dla członków Klubu PolskiOffroad wynosi 199 zł.

  

Jeśli jesteś członkiem Klubu Polski Offroad, to zmień cenę na "klubową", wybierając "TAK" w okienku powyżej (pod ceną), a potem w zamówieniu wpisz w odpowiednie pole numer swojej Klubowej Karty. Jeśli nie należysz jeszcze do Klubu to przeczytaj o klubie i zapisz się! Trwa to tylko chwilę, a niższe ceny w tym sklepie to tylko jeden z przywilejów...

Zakup Przewodnika uprawnia do udziału w Rajdzie Nieustającym. Pokonanie tej trasy zapewnia 195 punktów.


Przeczytaj koniecznie:

 • Przewodnik sprzedawany jest w formie plików do wydrukowania (pdf) oraz do nawigacji GPS (kml). Pobiera się je z serwera sklepu, korzystając z linku wysyłanego przez sklep e-mailem, po dotarciu do nas zapłaty.
  -
 • Jeśli skorzystasz z "szybkiej płatności", to link do pobrania Przewodnika dostaniesz automatycznie w ciągu kilku minut. W przypadku płatności przelewem, e-mail z linkiem do pobrania Przewodnika zostanie wysłany w następnym dniu roboczym.
  -
 • Zdarza się, że przy restrykcyjnych ustawieniach skrzynek pocztowych e-maile z linkami do pobrania Przewodników trafiają do spamu. Dlatego polecamy również sprawdzać spamy.
  -
 • Aby ułatwić pobieranie pliki zostały spakowane programem WinRar. Pobiera się więc jeden plik guidebook_ALP-1.rar, który trzeba rozpakować. Po rozpakowaniu otrzymuje się pliki: guidebook_ALP-1.pdf, ETAP_01.kml, ETAP_O2.kml, ETAP_03.kml, .... ETAP_23.kml
  -
 • Plik guidebook_ALP-1.pdf zawiera właściwy Przewodnik, czyli informacje dla osób podróżujących przez Czechy, Niemcy, Austrię, Włochy i Francję, dokładny opis trasy, atrakcji do zwiedzania, polecanych punktów gastronomicznych, sklepów, stacji benzynowych i miejsc na noclegi. Nie zwiera road-booka! Polecamy zapoznać się z nim przed wyjazdem, aby przygotować się do wyprawy, a później czytać dokładnie w czasie jazdy.
  -
 • Pozostałe pliki (.kml) przeznaczone są do nawigacji GPS. Gotowe są do pracy w programach Maps.me, Mapy Google, Androzic, Lokus, a w razie potrzeby można łatwo przekonwertować go do innych formatów (np. Garmin, OziExplorer), np. za pomocą darmowego programu GPSBabel
  -
 • Jeśli szukasz informacji o GPS przeczytaj: Nawigacja GPS w samochodzie terenowym.
  -
 • Trasa podlega aktualizacji i dlatego polecamy korzystanie z Przewodników kupowanych możliwie blisko terminu wyjazdu. Równocześnie bardzo prosimy o przekazywanie nam informacji o napotkanych utrudnieniach, wymagających poprawek.
  -
 • Przewodniki powstają dużym nakładem pracy i kosztów, dlatego bardzo prosimy o nie wpuszczanie ich w piracki obieg. Prosimy nie udostępniaj innym! A jeśli zamierzasz pokonywać trasę w towarzystwie, to kup Przewodnik dla każdej jadącej z Tobą załogi! Tylko wtedy będziemy mieć środki na przygotowanie następnych tras...

Zobacz także:


W razie pytań dzwoń lub pisz śmiało: tel. 607 447436, e-mail: zelazniak@polskioffroad.com 

Dane techniczne

Kraj Alpy Zachodnie (Francja-Włochy)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl