PRZEWODNIK OFFROAD ALBANIA AL-2

Cena: 149,00 zł 149.00
ilość szt.

Opis

Trasa AL-2: Albania. Wyprawowa, 1260 km długości.

Stanowi czwartą część długiej trasy po Bałkanach, która obejmuje Rumunię (Przewodnik RO-5), Bułgarię (Przewodnik BG-1), Grecję (Przewodnik GR-1) i Albanię (Przewodnik AL-2).

Zakup Przewodnika uprawnia do udziału w Rajdzie Nieustającym. Pokonanie tej trasy zapewnia 165 punktów. 


Jeśli jesteś członkiem Klubu Polski Offroad, to zmień cenę powyżej na "klubową", a potem w zamówieniu wpisz numer swojej Karty Członka Klubu. Jeśli nie należysz jeszcze do Klubu to przeczytaj o klubie i zapisz się!


Albania jest bardzo atrakcyjnym krajem dla miłośników jazdy terenowej. Powodem są piękna przyroda (dzikie góry i ciepłe morze), a także swoboda podróżowania i biwakowania. Jest też tu wiele wartych obejrzenia atrakcji turystycznych. A wszystko jeszcze przy niskich cenach i naprawdę wielkiej życzliwości Albańczyków.

Opisana w Przewodniku trasa łączy "sztandarowe", turystyczne atrakcje, zapewniając jednoczesne podróż pośród pięknej przyrody z noclegami nad rzekami, w wysokich górach, na dzikich plażach, w komfortowych hotelach i na campingu nad jeziorem. Gwarantuje moc wspaniałych wspomnień na wiele lat.

W większości przejechać można ją fabrycznym samochodem terenowym. Przy złej pogodzie mogą zdarzyć się odcinki, które sprawią kłopot nawet bardzo dobrze wyposażonym i doświadczonym załogom, ale latem nie będzie ich wiele.

Ostrzec wypada, że znaczna część trasy biegnie po wąskich, górskich dróżkach po skalnych półkach nad urwiskami. Będą one wymagać dużej koncentracji od kierowców, a u osób z lękiem wysokości powodować spory dyskomfort.

Trasa podzielona jest na etapy, które zaczynają się i kończą w miejscach polecanych na noclegi. 


Przewodnik sprzedawany jest w formie pakietu plików do wydrukowania oraz do nawigacji GPS. Pobiera się go przez Internet, korzystając z linku wysyłanego przez sklep mailem niezwłocznie po zaksięgowaniu zapłaty.

Trasa podlega stałej aktualizacji, która uwzględnia zmiany w terenie, organizacji ruchu drogowego oraz interesy lokalnej ludności i innych użytkowników dróg. W związku z tym polecamy korzystanie tylko z Przewodników kupowanych możliwie blisko terminu wyjazdu. Stare wersje narazić mogą na niemiłe przygody i mandaty. 

E-maile z linkami do pobrania Przewodników wysyła nasza automat i zdarza się, że przy restrykcyjnych ustawieniach skrzynek pocztowych  trafiają do spamu. Problem szczególnie dotyczy darmowych skrzynek gmail. Sprawdź zatem też spamy i pisz do nas, jeśli w ciągu maksymalnie 6 godzin nic nie dostaniesz.


Aby ułatwić pobieranie pakiet został spakowany programem WinRar - pobiera się więc jeden plik guidebook_AL-2.rar, który trzeba rozpakować. Po rozpakowaniu otrzymuje się pliki: guidebook_AL-2.pdf, ETAP_01.kml, ETAP_02.kml, ..., ETAP_11.kml .

Plik guidebook_AL-2.pdf zawiera właściwy Przewodnik, czyli informacje dla osób podróżujących po Albanii, trochę historii i danych statystycznych, dokładny opis trasy, atrakcji do zwiedzania, polecanych punktów gastronomicznych i miejsc na noclegi (nie zawiera road-booka, ani szczegółowej mapy). Należy go wydrukować, przeczytać przed wyjazdem, aby dobrze przygotować się do wyprawy, a potem czytać w trakcie jazdy.

Pozostałe pliki (.kml) przeznaczone są do nawigacji GPS i konieczne jest ich użycie, aby pokonać trasę. Gotowe są do pracy m.in. w programach Maps.Me, Mapy Google, Androzic, Lokus, a w razie potrzeby można łatwo przekonwertować go do innych formatów (np. Garmin), np. za pomocą darmowego programu GPSBabel.

Więcej informacji na temat nawigacji GPS w terenie i o darmowych rozwiązaniach, znajdziesz w artykule Nawigacja GPS w samochodzie terenowym.


O szczegóły pytaj: 
tel. 607 447436 
e-mail: zelazniak@polskioffroad.com


 

Dane techniczne

Kraj Albania
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl