PRZEWODNIK OFFROAD 37

Cena: 51,00 zł 51.00
ilość szt.

Opis

Trasa 37: Janowiec - Krzemionki Opatowskie, na styku woj. lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Łatwa, 75 km długości.

Zakup Przewodnika uprawnia do udziału w Rajdzie Nieustającym. Pokonanie tej trasy zapewnia 15 punktów.


Jeśli jesteś członkiem Klubu Polski Offroad, to zmień cenę powyżej na "klubową" (zapłacisz złotówkę), a potem w zamówieniu wpisz numer swojej Karty Członka Klubu. Jeśli nie należysz jeszcze do Klubu to przeczytaj o klubie i zapisz się!


Trasa ma charakter turystyczny i wspaniale nadaje się na rodzinny wypad. Zaczyna się pod zamkiem w Janowcu, a kończy pod Muzeum Archeologicznym w Krzemionkach Opatowskich. Obydwa te miejsca polecamy zwiedzić. 

Zamek powstał za czasów potęgi Rzeczypospolitej i był siedzibą wielkich magnackich rodów, a w budowie uczestniczyli słynni włoscy architekci. Otacza go ładny park, w którym zobaczyć można jeszcze inne zabytkowe budynki.

Atrakcją muzeum w Krzemionkach jest kopalnia z podziemną trasą dla turystów. Pochodzi z czasów kiedy w Egipcie stały już piramidy. Tu wydobywano krzemień, który “rozchodził” się po całej Europie; narzędzia z niego docierały np. do Francji.

W pobliżu początku i końca trasy są jeszcze dwie sławniejsze i kontrastujące ze sobą atrakcje. Pierwszą jest Kazimierz Dolny, pełen autentycznych zabytków, galerii i wystaw, sklepików z rękodziełem, kafejek, cukierni i restauracyjek... Druga to Bałtów i zrobione tam “z niczego”, “turystyczne centrum”, które zaczynało zaledwie kilkanaście lat temu od paru betonowych figur dinozaurów...

Zdjęcia pochodzą z archiwum Polskiego Offroadu, i są autorstwa uczestników imprez.


Przewodnik sprzedawany jest w formie pakietu plików do wydrukowania oraz do nawigacji GPS. Pobiera się go przez Internet, korzystając z linku wysyłanego przez sklep mailem, niezwłocznie po zaksięgowaniu zapłaty.

Trasa podlega stałej aktualizacji, która uwzględnia zmiany w terenie, organizacji ruchu drogowego oraz interesy lokalnej ludności i innych użytkowników dróg. W związku z tym polecamy korzystanie tylko z Przewodników kupowanych możliwie blisko terminu wyjazdu. Stare wersje narazić mogą na niemiłe przygody i mandaty. 

E-maile z linkami do pobrania Przewodników wysyła nasza automat i zdarza się, że przy restrykcyjnych ustawieniach skrzynek pocztowych  trafiają do spamu. Problem szczególnie dotyczy darmowych skrzynek gmail. Sprawdź zatem też spamy i pisz do nas, jeśli w ciągu maksymalnie 6 godzin nic nie dostaniesz.


Aby ułatwić pobieranie pakiet został spakowany programem WinRar - pobiera się więc jeden plik guidebook_37.rar, który trzeba rozpakować. Po rozpakowaniu otrzymuje się pliki: guidebook_37.pdfguidebook_37.kml.

Plik guidebook_37.pdf zawiera opis trasy i poglądową mapę z zaznaczonym jej przebiegiem, nie zwiera road-booka, ani szczegółowej mapy! Polecamy wydrukować go i spiąć tak, aby strony nieparzyste i parzyste były “plecami” do siebie.

Plik guidebook_37.kml przeznaczony jest do nawigacji GPS i konieczne jest jego użycie, aby pokonac trasę. Gotowy jest do pracy w programach Maps.me, Mapy Google, Androzic, Lokus, a w razie potrzeby można łatwo przekonwertować go do innych formatów (np. Garmin, OziExplorer), np. za pomocą darmowego programu GPSBabel

Więcej informacji na temat nawigacji GPS w terenie i o darmowych rozwiązaniach, znajdziesz w artykule Nawigacja GPS w samochodzie terenowym.


O szczegóły pytaj: 
tel. 607 447436 
e-mail: zelazniak@polskioffroad.com


 

Dane techniczne

TRUDNOŚĆ TRASY łatwa (niebieska)
WOJEWÓDZTWO mazowieckie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl