PRZEWODNIK OFFROAD 17

Cena: 51,00 zł 51.00
ilość szt.

Opis

Trasa 17: Okolice Różyńska Wielkiego, woj. warmińsko-mazurskie. Łatwa, 87 km długości.

Zakup Przewodnika uprawnia do udziału w Rajdzie Nieustającym. Pokonanie tej trasy zapewnia 15 punktów.

Sponsorem trasy jest położona na początku i końcu trasy Oberża Pod Gontem, słynna z wyjątkowego nastroju, dobrej kuchni i umiarkowanych cen. Oczywiście polecamy ją na noclegi i wyżywienie.  


Jeśli jesteś członkiem Klubu Polski Offroad, to zmień cenę powyżej na "klubową" (zapłacisz złotówkę), a potem w zamówieniu wpisz numer swojej Karty Członka Klubu. Jeśli nie należysz jeszcze do Klubu to przeczytaj o klubie i zapisz się!


Trasa rozpoczyna się i kończy w Zdunkach koło Ełku pod Oberżą Pod Gontem, w której polecamy noclegi i wyżywienie.

Przebiega przez rzadko zaludnione tereny, praktycznie nie odkryte jeszcze dla masowej turystyki.

Obszar ten przez wieki był terenem przygranicznym; tutaj stykały się ziemie Korony z Państwem Krzyżackim, a potem Prusami, tutaj również przebiegała granica zaborów pruskiego i rosyjskiego, a następnie II Rzeczypospolitej. Generowało to wiele burzliwych wydarzeń i tragedii mieszkańców, którzy - oprócz uczestnictwa w bezpośrednich walkach - wielokrotnie byli poddawani prześladowaniom narodowościowym, wysiedlani, a nawet mordowani.

Obecnie przyjeżdżając w te rejony ma się wrażenie wkraczania w oazę ciszy i spokoju. Brak przemysłu spowodował, że możemy zachwycać się dorodnymi lasami, krystaliczną wodą, czystym powietrzem, rechotem żab, klekotem bocianów i wsią pachnącą sianem. Bardzo dużo tu dzikiej zwierzyny - uwaga na łosie, dziki, sarny i jelenie.

Zobacz film z trasy:
https://www.youtube.com/watch?v=DwXiddqZYd4 


Przewodnik sprzedawany jest w formie pakietu plików do wydrukowania oraz do nawigacji GPS. Pobiera się go przez Internet, korzystając z linku wysyłanego przez sklep mailem niezwłocznie po zaksięgowaniu zapłaty.

Trasa podlega stałej aktualizacji, która uwzględnia zmiany w terenie, organizacji ruchu drogowego oraz interesy lokalnej ludności i innych użytkowników dróg. W związku z tym polecamy korzystanie tylko z Przewodników kupowanych możliwie blisko terminu wyjazdu. Stare wersje narazić mogą na niemiłe przygody i mandaty. 

E-maile z linkami do pobrania Przewodników wysyła nasza automat i zdarza się, że przy restrykcyjnych ustawieniach skrzynek pocztowych  trafiają do spamu. Problem szczególnie dotyczy darmowych skrzynek gmail. Sprawdź zatem też spamy i pisz do nas, jeśli w ciągu maksymalnie 6 godzin nic nie dostaniesz.


Aby ułatwić pobieranie pakiet został spakowany programem WinRar - pobiera się więc jeden plik guidebook_17.rar, który trzeba rozpakować. Po rozpakowaniu otrzymuje się pliki: guidebook_17.pdfguidebook_17.kmltrack_17.pltwaypoints_17.wpt.

Plik guidebook_17.pdf zawiera właściwy Przewodnik, czyli tzw. road-book, dokładną mapę z zaznaczoną trasą. Polecamy go wydrukować i spiąć tak, aby strony nieparzyste i parzyste były “plecami” do siebie. Pozwoli to na wygodne korzystanie z mapy.

Wydrukowany Przewodnik w zupełności wystarcza, aby pokonać trasę.

Road-booki są stosowane na profesjonalnych rajdach, a umiejętność korzystania z nich stanowi ważny element rywalizacji. Należy jednak pamiętać, że do jazdy według road-booka przypisane jest błądzenie i związane z tym emocje.

Można też korzystać z nawigacji GPS, wykorzystując pozostałe pliki z pakietu.

Plik guidebook_17.kml jest gotowy do pracy m.in. w programach Maps.me, Mapy Google, Androzic, Lokus, a w razie potrzeby można łatwo przekonwertować go do innych formatów (np. Garmin), np. za pomocą darmowego programu GPSBabel.

Pliki track_17.pltwaypoints_17.wpt są gotowe do pracy w programach Androzic i OziExplorer. Pierwszy to "ślad trasy" inaczej: "ścieżka", a drugi "punkty trasy".

Więcej informacji na temat nawigacji GPS w terenie i o darmowych rozwiązaniach, znajdziesz w artykule Nawigacja GPS w samochodzie terenowym.


O szczegóły pytaj: 
tel. 607 447436 
e-mail: zelazniak@polskioffroad.com


 

Dane techniczne

TRUDNOŚĆ TRASY łatwa (niebieska)
WOJEWÓDZTWO warmińsko-mazurskie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl