PRZEWODNIK OFFROAD 14

Cena: 51,00 zł 51.00
ilość szt.

Opis

Trasa 14: Szreniawa - Włościjewki, woj. wielkopolskie. Bardzo łatwa, 68 km długości.

Zakup Przewodnika uprawnia do udziału w Rajdzie Nieustającym. Pokonanie tej trasy zapewnia 15 punktów.

Sponsorem trasy jest Centrum Medycyny Laserowej i Regeneracyjnej MedicaLaser.pl - jednoczesny fundator głównych nagród dla zwycięzców Rajdu Nieustającego.


Jeśli jesteś członkiem Klubu Polski Offroad, to zmień cenę powyżej na "klubową" (zapłacisz złotówkę), a potem w zamówieniu wpisz numer swojej Karty Członka Klubu. Jeśli nie należysz jeszcze do Klubu to przeczytaj o klubie i zapisz się!


Ta trasa przebiega okolicach Poznania, w samym centrum Wielkopolski, w typowym dla tej krainy krajobrazie.

Niestety jest on dość monotonny, płaski i nie obfituje w terenowe przeszkody. Wierzymy jednak, że nie będzie nudno. Po drodze jest parę ciekawych i unikalnych miejsc, których zwiedzenie serdecznie polecamy. Warto także poprzyglądać się jak żyją tu ludzie i nacieszyć oczy zielenią lasów i różnymi kolorami olbrzymich pól uprawnych...

Trasa biegnie ogólnie dostępnymi drogami publicznymi, choć wiele z nich jest bardzo rzadko uczęszczanych. Przeważają “szutrówki” i drogi polne. Jest też, niestety, trochę asfaltów.

Na końcu znajduje się prywatny tor Autodrom 4x4, na którym wyżyć się będą mogli wszyscy zwolennicy mocniejszych, terenowych wrażeń...


Przewodnik sprzedawany jest w formie pakietu plików do wydrukowania oraz do nawigacji GPS. Pobiera się go przez Internet, korzystając z linku wysyłanego przez sklep mailem niezwłocznie po zaksięgowaniu zapłaty.

Trasa podlega stałej aktualizacji, która uwzględnia zmiany w terenie, organizacji ruchu drogowego oraz interesy lokalnej ludności i innych użytkowników dróg. W związku z tym polecamy korzystanie tylko z Przewodników kupowanych możliwie blisko terminu wyjazdu. Stare wersje narazić mogą na niemiłe przygody i mandaty. 

E-maile z linkami do pobrania Przewodników wysyła nasza automat i zdarza się, że przy restrykcyjnych ustawieniach skrzynek pocztowych  trafiają do spamu. Problem szczególnie dotyczy darmowych skrzynek gmail. Sprawdź zatem też spamy i pisz do nas, jeśli w ciągu maksymalnie 6 godzin nic nie dostaniesz.


Aby ułatwić pobieranie pakiet został spakowany programem WinRar - pobiera się więc jeden plik guidebook_14.rar, który trzeba rozpakować. Po rozpakowaniu otrzymuje się pliki: guidebook_14.pdfguidebook_14.kmltrack_14.pltwaypoints_14.wpt.

Plik guidebook_14.pdf zawiera właściwy Przewodnik, czyli tzw. road-book, dokładną mapę z zaznaczoną trasą. Polecamy go wydrukować i spiąć tak, aby strony nieparzyste i parzyste były “plecami” do siebie. Pozwoli to na wygodne korzystanie z mapy.

Wydrukowany Przewodnik w zupełności wystarcza, aby pokonać trasę.

Road-booki są stosowane na profesjonalnych rajdach, a umiejętność korzystania z nich stanowi ważny element rywalizacji. Należy jednak pamiętać, że do jazdy według road-booka przypisane jest błądzenie i związane z tym emocje.

Można też korzystać z nawigacji GPS, wykorzystując pozostałe pliki z pakietu.

Plik guidebook_14.kml jest gotowy do pracy m.in. w programach Maps.me, Mapy Google, Androzic, Lokus, a w razie potrzeby można łatwo przekonwertować go do innych formatów (np. Garmin), np. za pomocą darmowego programu GPSBabel.

Pliki track_14.pltwaypoints_14.wpt są gotowe do pracy w programach Androzic i OziExplorer. Pierwszy to "ślad trasy" inaczej: "ścieżka", a drugi "punkty trasy".

Więcej informacji na temat nawigacji GPS w terenie i o darmowych rozwiązaniach, znajdziesz w artykule Nawigacja GPS w samochodzie terenowym.


O szczegóły pytaj: 
tel. 607 447436 
e-mail: zelazniak@polskioffroad.com


 

Dane techniczne

TRUDNOŚĆ TRASY bardzo łatwa (zielona)
WOJEWÓDZTWO wielkopolskie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl