PRZEWODNIK OFFROAD 13

Cena: 51,00 zł 51.00
ilość szt.

Opis

Trasa 13: Krzyczki Szumne - Dalanówek, woj. mazowieckie. Łatwa, 92 km długości.

Zakup Przewodnika uprawnia do udziału w Rajdzie Nieustającym. Pokonanie tej trasy zapewnia 15 punktów.

Sponsorem trasy jest Gospoda Malinowy Bzyk, położona na jej końcu, która zaprasza na dobre jedzenie, imprezy firmowe i okolicznościowe...


Jeśli jesteś członkiem Klubu Polski Offroad, to zmień cenę powyżej na "klubową" (zapłacisz złotówkę), a potem w zamówieniu wpisz numer swojej Karty Członka Klubu. Jeśli nie należysz jeszcze do Klubu to przeczytaj o klubie i zapisz się!


Mazowieckie krajobrazy nie rzucają na kolana, ale wyznaczona trasa doskonale nadaje się na jednodniowy, bliski wypad z Warszawy.

Zaczyna się na na terenie hotelu Nosselia, gdzie warto spędzić trochę czasu, choćby na offroadowym torze, w restauracji, czy nad rybnym stawem. Przebiega stosunkowo blisko aglomeracji warszawskiej, ale ilość odcinków asfaltowych jest minimalna.

Krajobraz kształtuje rzeka Wkra i jej dopły. Ciekawie prezentują się malownicze jeziorka w miejscu dawnych piaskowni. Wiosną, po śnieżnych zimach zdarzają się rozlewiska, które dać mogą wiele frajdy miłośnikom wody i błota.

Zobacz filmy z trasy:
https://www.youtube.com/watch?v=Ag9g-LyBx_k
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=h26TU-hMZmY
https://www.youtube.com/watch?v=2hdqcYV7TEc
https://www.youtube.com/watch?v=Ra5n9ZBq0Ho


Przewodnik sprzedawany jest w formie pakietu plików do wydrukowania oraz do nawigacji GPS. Pobiera się go przez Internet, korzystając z linku wysyłanego przez sklep mailem niezwłocznie po zaksięgowaniu zapłaty.

Trasa podlega stałej aktualizacji, która uwzględnia zmiany w terenie, organizacji ruchu drogowego oraz interesy lokalnej ludności i innych użytkowników dróg. W związku z tym polecamy korzystanie tylko z Przewodników kupowanych możliwie blisko terminu wyjazdu. Stare wersje narazić mogą na niemiłe przygody i mandaty. 

E-maile z linkami do pobrania Przewodników wysyła nasza automat i zdarza się, że przy restrykcyjnych ustawieniach skrzynek pocztowych  trafiają do spamu. Problem szczególnie dotyczy darmowych skrzynek gmail. Sprawdź zatem też spamy i pisz do nas, jeśli w ciągu maksymalnie 6 godzin nic nie dostaniesz.


Aby ułatwić pobieranie pakiet został spakowany programem WinRar - pobiera się więc jeden plik guidebook_13.rar, który trzeba rozpakować. Po rozpakowaniu otrzymuje się pliki: guidebook_13.pdfguidebook_13.kmltrack_13.pltwaypoints_13.wpt.

Plik guidebook_13.pdf zawiera właściwy Przewodnik, czyli tzw. road-book, dokładną mapę z zaznaczoną trasą. Polecamy go wydrukować i spiąć tak, aby strony nieparzyste i parzyste były “plecami” do siebie. Pozwoli to na wygodne korzystanie z mapy.

Wydrukowany Przewodnik w zupełności wystarcza, aby pokonać trasę.

Road-booki są stosowane na profesjonalnych rajdach, a umiejętność korzystania z nich stanowi ważny element rywalizacji. Należy jednak pamiętać, że do jazdy według road-booka przypisane jest błądzenie i związane z tym emocje.

Można też korzystać z nawigacji GPS, wykorzystując pozostałe pliki z pakietu.

Plik guidebook_13.kml jest gotowy do pracy m.in. w programach Maps.me, Mapy Google, Androzic, Lokus, a w razie potrzeby można łatwo przekonwertować go do innych formatów (np. Garmin), np. za pomocą darmowego programu GPSBabel.

Pliki track_13.pltwaypoints_13.wpt są gotowe do pracy w programach Androzic i OziExplorer. Pierwszy to "ślad trasy" inaczej: "ścieżka", a drugi "punkty trasy".

Więcej informacji na temat nawigacji GPS w terenie i o darmowych rozwiązaniach, znajdziesz w artykule Nawigacja GPS w samochodzie terenowym.


O szczegóły pytaj: 
tel. 607 447436 
e-mail: zelazniak@polskioffroad.com


 

Dane techniczne

TRUDNOŚĆ TRASY łatwa (niebieska)
WOJEWÓDZTWO mazowieckie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl