PRZEWODNIK OFFROAD 11

Cena: 51,00 zł 51.00
ilość szt.

Opis

Trasa 11: Sanok - Polańczyk, woj. podkarpackie, łatwa, 81 km długości.

Zakup Przewodnika uprawnia do udziału w Rajdzie Nieustającym. Pokonanie tej trasy zapewnia 15 punktów.


Jeśli jesteś członkiem Klubu Polski Offroad, to zmień cenę powyżej na "klubową" (zapłacisz złotówkę), a potem w zamówieniu wpisz numer swojej Karty Członka Klubu. Jeśli nie należysz jeszcze do Klubu to przeczytaj o klubie i zapisz się!


Trasa rozpoczyna się w Sanoku pod jednym z największych i najciekawszych skansenów w Europie, a kończy pod regionalną knajpką w Polańczyku.

Została zakwalifikowana do łatwych, ale do pokonania są trzy brody, gdzie należy sprawdzić głębokość wody i w razie potrzeby skorzystać z objazdów przez mosty. Proponujemy też dodatkowo dla chętnych jeden alternatywny odcinek przeprawowy.

Pokonywanie tej trasy to doskonała okazja, aby nacieszyć oczy pięknymi widokami oraz poznać nieco miejscową kulturę i nietuzinkowe zabytki oraz mało znane a ciekawe miejsca takie jak np. "Szybowisko" lub "cudowne źródło". Dlatego namawiamy na jazdę bez pośpiechu, z postojami i pieszym zwiedzaniem polecanych obiektów.


Przewodnik sprzedawany jest w formie pakietu plików do wydrukowania oraz do nawigacji GPS. Pobiera się go przez Internet, korzystając z linku wysyłanego przez sklep mailem niezwłocznie po zaksięgowaniu zapłaty.

Trasa podlega stałej aktualizacji, która uwzględnia zmiany w terenie, organizacji ruchu drogowego oraz interesy lokalnej ludności i innych użytkowników dróg. W związku z tym polecamy korzystanie tylko z Przewodników kupowanych możliwie blisko terminu wyjazdu. Stare wersje narazić mogą na niemiłe przygody i mandaty. 

E-maile z linkami do pobrania Przewodników wysyła nasza automat i zdarza się, że przy restrykcyjnych ustawieniach skrzynek pocztowych  trafiają do spamu. Problem szczególnie dotyczy darmowych skrzynek gmail. Sprawdź zatem też spamy i pisz do nas, jeśli w ciągu maksymalnie 6 godzin nic nie dostaniesz.


Aby ułatwić pobieranie pakiet został spakowany programem WinRar - pobiera się więc jeden plik guidebook_11.rar, który trzeba rozpakować. Po rozpakowaniu otrzymuje się pliki: guidebook_11.pdfguidebook_11.kmltrack_11.pltwaypoints_11.wpt.

Plik guidebook_11.pdf zawiera właściwy Przewodnik, czyli tzw. road-book, dokładną mapę z zaznaczoną trasą. Polecamy go wydrukować i spiąć tak, aby strony nieparzyste i parzyste były “plecami” do siebie. Pozwoli to na wygodne korzystanie z mapy.

Wydrukowany Przewodnik w zupełności wystarcza, aby pokonać trasę.

Road-booki są stosowane na profesjonalnych rajdach, a umiejętność korzystania z nich stanowi ważny element rywalizacji. Należy jednak pamiętać, że do jazdy według road-booka przypisane jest błądzenie i związane z tym emocje.

Można też korzystać z nawigacji GPS, wykorzystując pozostałe pliki z pakietu.

Plik guidebook_11.kml jest gotowy do pracy m.in. w programach Maps.me, Mapy Google, Androzic, Lokus, a w razie potrzeby można łatwo przekonwertować go do innych formatów (np. Garmin), np. za pomocą darmowego programu GPSBabel.

Pliki track_11.pltwaypoints_11.wpt są gotowe do pracy w programach Androzic i OziExplorer. Pierwszy to "ślad trasy" inaczej: "ścieżka", a drugi "punkty trasy".

Więcej informacji na temat nawigacji GPS w terenie i o darmowych rozwiązaniach, znajdziesz w artykule Nawigacja GPS w samochodzie terenowym.


O szczegóły pytaj: 
tel. 607 447436 
e-mail: zelazniak@polskioffroad.com


 

Dane techniczne

TRUDNOŚĆ TRASY łatwa (niebieska)
WOJEWÓDZTWO podkarpackie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl