PRZEWODNIK OFFROAD 09

Cena: 51,00 zł 51.00
ilość szt.

Opis

Trasa 09: Okolice Tłuszcza, woj. mazowieckie. Trudna, 86 km długości.

Zakup Przewodnika uprawnia do udziału w Rajdzie Nieustającym. Pokonanie tej trasy zapewnia 15 punktów.


Jeśli jesteś członkiem Klubu Polski Offroad, to zmień cenę powyżej na "klubową" (zapłacisz złotówkę), a potem w zamówieniu wpisz numer swojej Karty Członka Klubu. Jeśli nie należysz jeszcze do Klubu to przeczytaj o klubie i zapisz się!


Mazowieckie krajobrazy są dość monotonne i dużym wyzwaniem jest wytyczenie tu interesującej trasy. W tym przypadku to się jednak udało.

Ma prawie 86 km. Uznana jest za trudną, bo kilka odcinków może być wyzwaniem nawet dla najbardziej doświadczonych i dobrze wyposażonych off-roaderów, zwłaszcza gdy przyjadą tu wczesną wiosną lub późną jesienią. Reszta jest łatwa.

Niestety, trudno jest ominąć wszechobecne śmieci. To prawdziwa plaga tego regionu i ogromny wstyd...

Zobacz filmy z trasy:
https://www.youtube.com/watch?v=p3Ma0Vryyn0
https://www.youtube.com/watch?v=rkyEH67ONzg
https://www.youtube.com/watch?v=0sC2GN-ajOM


Przewodnik sprzedawany jest w formie pakietu plików do wydrukowania oraz do nawigacji GPS. Pobiera się go przez Internet, korzystając z linku wysyłanego przez sklep mailem niezwłocznie po zaksięgowaniu zapłaty.

Trasa podlega stałej aktualizacji, która uwzględnia zmiany w terenie, organizacji ruchu drogowego oraz interesy lokalnej ludności i innych użytkowników dróg. W związku z tym polecamy korzystanie tylko z Przewodników kupowanych możliwie blisko terminu wyjazdu. Stare wersje narazić mogą na niemiłe przygody i mandaty. 

E-maile z linkami do pobrania Przewodników wysyła nasza automat i zdarza się, że przy restrykcyjnych ustawieniach skrzynek pocztowych  trafiają do spamu. Problem szczególnie dotyczy darmowych skrzynek gmail. Sprawdź zatem też spamy i pisz do nas, jeśli w ciągu maksymalnie 6 godzin nic nie dostaniesz.


Aby ułatwić pobieranie pakiet został spakowany programem WinRar - pobiera się więc jeden plik guidebook_09.rar, który trzeba rozpakować. Po rozpakowaniu otrzymuje się pliki: guidebook_09.pdfguidebook_09.kmltrack_09.pltwaypoints_09.wpt.

Plik guidebook_09.pdf zawiera właściwy Przewodnik, czyli tzw. road-book, dokładną mapę z zaznaczoną trasą. Polecamy go wydrukować i spiąć tak, aby strony nieparzyste i parzyste były “plecami” do siebie. Pozwoli to na wygodne korzystanie z mapy.

Wydrukowany Przewodnik w zupełności wystarcza, aby pokonać trasę.

Road-booki są stosowane na profesjonalnych rajdach, a umiejętność korzystania z nich stanowi ważny element rywalizacji. Należy jednak pamiętać, że do jazdy według road-booka przypisane jest błądzenie i związane z tym emocje.

Można też korzystać z nawigacji GPS, wykorzystując pozostałe pliki z pakietu.

Plik guidebook_09.kml jest gotowy do pracy m.in. w programach Maps.me, Mapy Google, Androzic, Lokus, a w razie potrzeby można łatwo przekonwertować go do innych formatów (np. Garmin), np. za pomocą darmowego programu GPSBabel.

Pliki track_09.pltwaypoints_09.wpt są gotowe do pracy w programach Androzic i OziExplorer. Pierwszy to "ślad trasy" inaczej: "ścieżka", a drugi "punkty trasy".

Więcej informacji na temat nawigacji GPS w terenie i o darmowych rozwiązaniach, znajdziesz w artykule Nawigacja GPS w samochodzie terenowym.


O szczegóły pytaj: 
tel. 607 447436 
e-mail: zelazniak@polskioffroad.com


 

Dane techniczne

TRUDNOŚĆ TRASY trudna (czerwona)
WOJEWÓDZTWO mazowieckie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl