PRZEWODNIK OFFROAD 08

Cena: 51,00 zł 51.00
ilość szt.

Opis

Trasa 08: Smolniki - Stańczyki, Suwalszczyzna, woj. podlaskie. łatwa, 61 km długości.

Zakup Przewodnika uprawnia do udziału w Rajdzie Nieustającym. Pokonanie tej trasy zapewnia 15 punktów.


Jeśli jesteś członkiem Klubu Polski Offroad, to zmień cenę powyżej na "klubową" (zapłacisz złotówkę), a potem w zamówieniu wpisz numer swojej Karty Członka Klubu. Jeśli nie należysz jeszcze do Klubu to przeczytaj o klubie i zapisz się!


Niektórzy żartują, że gdyby Polska pozbyła się Suwalszczyzny, to od razu zaliczana byłaby do tzw. ciepłych krajów. Tu bowiem padają rekordy polskich mrozów, co zdecydowanie zaniża polską średnią.

To jednak przepiękna kraina i z pewnością stanowi narodowy skarb. Jej perełką jest Suwalski Park Krajobrazowy, przez który wiedzie większość trasy. Reszta (poza parkiem) prowadzi do słynnych wiaduktów w Stańczykach i przebiega częściowo nasypem rozebranego toru dawnej, pruskiej kolei.

W normalnych warunkach pogodowych całą trasę można przejechać SUVem. Kilka niedługich, nieco trudniejszych odcinków charakteryzuje się kamienistym podłożem. Jest też trochę jazdy pod górkę i z górki, ale żadnej “ekstremy”. Głównym atutem są piękne widoki.


Przewodnik sprzedawany jest w formie pakietu plików do wydrukowania oraz do nawigacji GPS. Pobiera się go przez Internet, korzystając z linku wysyłanego przez sklep mailem niezwłocznie po zaksięgowaniu zapłaty.

Trasa podlega stałej aktualizacji, która uwzględnia zmiany w terenie, organizacji ruchu drogowego oraz interesy lokalnej ludności i innych użytkowników dróg. W związku z tym polecamy korzystanie tylko z Przewodników kupowanych możliwie blisko terminu wyjazdu. Stare wersje narazić mogą na niemiłe przygody i mandaty. 

E-maile z linkami do pobrania Przewodników wysyła nasza automat i zdarza się, że przy restrykcyjnych ustawieniach skrzynek pocztowych  trafiają do spamu. Problem szczególnie dotyczy darmowych skrzynek gmail. Sprawdź zatem też spamy i pisz do nas, jeśli w ciągu maksymalnie 6 godzin nic nie dostaniesz.


Aby ułatwić pobieranie pakiet został spakowany programem WinRar - pobiera się więc jeden plik guidebook_08.rar, który trzeba rozpakować. Po rozpakowaniu otrzymuje się pliki: guidebook_08.pdfguidebook_08.kmltrack_08.pltwaypoints_08.wpt.

Plik guidebook_08.pdf zawiera właściwy Przewodnik, czyli tzw. road-book, pglądową mapę z zaznaczoną trasą. Polecamy go wydrukować i spiąć tak, aby strony nieparzyste i parzyste były “plecami” do siebie. Pozwoli to na wygodne korzystanie z mapy.

Wydrukowany Przewodnik w zupełności wystarcza, aby pokonać trasę.

Road-booki są stosowane na profesjonalnych rajdach, a umiejętność korzystania z nich stanowi ważny element rywalizacji. Należy jednak pamiętać, że do jazdy według road-booka przypisane jest błądzenie i związane z tym emocje.

Można też korzystać z nawigacji GPS, wykorzystując pozostałe pliki z pakietu.

Plik guidebook_08.kml jest gotowy do pracy m.in. w programach Maps.me, Mapy Google, Androzic, Lokus, a w razie potrzeby można łatwo przekonwertować go do innych formatów (np. Garmin), np. za pomocą darmowego programu GPSBabel.

Pliki track_08.pltwaypoints_08.wpt są gotowe do pracy w programach Androzic i OziExplorer. Pierwszy to "ślad trasy" inaczej: "ścieżka", a drugi "punkty trasy".

Więcej informacji na temat nawigacji GPS w terenie i o darmowych rozwiązaniach, znajdziesz w artykule Nawigacja GPS w samochodzie terenowym.


O szczegóły pytaj: 
tel. 607 447436 
e-mail: zelazniak@polskioffroad.com


 

Dane techniczne

TRUDNOŚĆ TRASY łatwa (niebieska)
WOJEWÓDZTWO podlaskie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl