PRZEWODNIK OFFROAD RUMUNIA RO-4

Cena: 199,00 zł 199.00
ilość szt.

Opis

Trasa RO-4: Rumunia, Transylwania. Wyprawowa, 1610 km długości.

Zakup Przewodnika uprawnia do udziału w Rajdzie Nieustającym. Pokonanie tej trasy zapewnia 90 punktów. 


Jeśli jesteś członkiem Klubu Polski Offroad, to zmień cenę powyżej na "klubową", a potem w zamówieniu wpisz numer swojej Karty Członka Klubu. Jeśli nie należysz jeszcze do Klubu to przeczytaj o klubie i zapisz się!


Trasa ma 1610 km. W wiekszości przejechać ją można fabrycznym samochodem terenowym. Są jednak odcinki, które sprawić mogą kłopot nawet bardzo dobrze wyposażonym i doświadczonym załogom, zwłaszcza przy złej pogodzie.

Obejmuje najsłynniejsze turystyczne atrakcje (m.in. najpiękniejsze rumuńskie zamki i miasteczka, kopalnię soli, jaskinie i rezerwaty przyrody), jak również dwie najsłynniejsze europejskie drogi (Transfogaraska i Transalpina).

Oczywiście wytyczając ją staraliśmy się, aby była możliwie dzika i pozwalała obcować z piękną przyrodą. Założyliśmy przy tym spanie we własnych namiotach, choć w kilku miejscach polecamy, jako opcję, sprawdzone hotele.


Przewodnik sprzedawany jest w formie pakietu plików do wydrukowania oraz do nawigacji GPS. Pobiera się go przez Internet, korzystając z linku wysyłanego przez sklep mailem niezwłocznie po zaksięgowaniu zapłaty.

Trasa podlega stałej aktualizacji, która uwzględnia zmiany w terenie, organizacji ruchu drogowego oraz interesy lokalnej ludności i innych użytkowników dróg. W związku z tym polecamy korzystanie tylko z Przewodników kupowanych możliwie blisko terminu wyjazdu. Stare wersje narazić mogą na niemiłe przygody i mandaty. 

E-maile z linkami do pobrania Przewodników wysyła nasza automat i zdarza się, że przy restrykcyjnych ustawieniach skrzynek pocztowych  trafiają do spamu. Problem szczególnie dotyczy darmowych skrzynek gmail. Sprawdź zatem też spamy i pisz do nas, jeśli w ciągu maksymalnie 6 godzin nic nie dostaniesz.


Aby ułatwić pobieranie pakiet został spakowany programem WinRar - pobiera się więc jeden plik guidebook_RO-4.rar, który trzeba rozpakować. Po rozpakowaniu otrzymuje się pliki: guidebook_RO-4.pdf, guidebook_RO-4.kml, track_00.plt, track_01.plt, .... track_21.plt, waypoints.wpt.

Plik guidebook_RO-4.pdf zawiera właściwy Przewodnik, czyli informacje dla osób podróżujących po Rumunii, trochę historii i danych statystycznych, poglądowe mapki poszczególnych etapów, dokładny opis trasy, atrakcji do zwiedzania, polecanych punktów gastronomicznych i miejsc na noclegi. Polecamy go wydrukować, przeczytać przed wyjazdem, aby dobrze przygotować się do wyprawy, a potem czytać w trakcie jazdy.

Pozostałe pliki przeznaczone są do nawigacji GPS (sam wydrukowany Przewodnik nie wystarcza, aby pokonać trasę).

Plik guidebook_RO-4.kml jest gotowy do pracy m.in. w programach Maps.me, Mapy Google, Androzic, Lokus, a w razie potrzeby można łatwo przekonwertować go do innych formatów (np. Garmin), np. za pomocą darmowego programu GPSBabel.

Pliki track_00.plt, track_01.plt, .... track_21.plt oraz waypoints.wpt są gotowe do pracy w programach Androzic i OziExplorer. Pliki .plt to "ślad trasy" inaczej: "ścieżka" podzielona na etapy, a .wpt to "punkty trasy", których numery są zgodne z opisem w pliku do druku.

Więcej informacji na temat nawigacji GPS w terenie i o darmowych rozwiązaniach, znajdziesz w artykule Nawigacja GPS w samochodzie terenowym.


O szczegóły pytaj: 
tel. 607 447436 
e-mail: zelazniak@polskioffroad.com


 

Dane techniczne

Kraj Rumunia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl