PRZEWODNIK OFFROAD ALBANIA AL-1

Cena: 199,00 zł 199.00
ilość szt.

Opis

Trasa AL-1: Albania. Wyprawowa, 1570 km długości.

Zakup Przewodnika uprawnia do udziału w Rajdzie Nieustającym. Pokonanie tej trasy zapewnia 65 punktów. 


Jeśli jesteś członkiem Klubu Polski Offroad, to zmień cenę powyżej na "klubową", a potem w zamówieniu wpisz numer swojej Karty Członka Klubu. Jeśli nie należysz jeszcze do Klubu to przeczytaj o klubie i zapisz się!


Albania jest jednym z najpiękniejszych i chyba najbardziej egzotycznym krajem Europy. Jazda po offroadowych szlakach, jak i po zwykłych drogach dostarcza wielu emocji. Są tu ogromne, niezamieszkane przestrzenie, wysokie, dzikie góry, malownicze jeziora i rzeki, skryte często w głębokich kanionach. Niemal za każdym zakrętem czekają wspaniałe widoki, sporo jest też unikalnych zabytków..

Trasa ma 1570 km. Można ją pokonać fabrycznym samochodem terenowym..

Ostrzegamy jednak, że ostre kamienie, stromizny, wąskie, skalne półki nad urwiskami, po których często się jeździ, przyprawiają o drżenie łydek nawet bardzo doświadczone załogi. Z lękiem wysokości lepiej się tu nie wybierać...

Trasa obejmuje niemal wszystkie najsłynniejsze atrakcje Albanii. Wytyczając ją staraliśmy się, aby była możliwie “offroadowa” i pozwalała obcować z piękną przyrodą, choć tym razem - inaczej niż w innych krajach - nasz wysiłek szedł w stronę, aby nie była “za bardzo dzika”, a zwłaszcza, zbyt niebezpieczna.

Założyliśmy spanie we własnych namiotach, choć w kilku miejscach polecamy, jako opcję, pensjonaty lub hotele.

Całość podzielona jest na 13 etapów, które zaczynają się i kończą w miejscach proponowanych noclegów. Planowaliśmy jeden etap na jeden dzień wyprawy, ale warto zarezerwować sobie więcej dni, aby dłużej odpocząć np. na dzikiej plaży nad Adriatykiem.


Przewodnik sprzedawany jest w formie pakietu plików do wydrukowania oraz do nawigacji GPS. Pobiera się go przez Internet, korzystając z linku wysyłanego przez sklep mailem niezwłocznie po zaksięgowaniu zapłaty.

Trasa podlega stałej aktualizacji, która uwzględnia zmiany w terenie, organizacji ruchu drogowego oraz interesy lokalnej ludności i innych użytkowników dróg. W związku z tym polecamy korzystanie tylko z Przewodników kupowanych możliwie blisko terminu wyjazdu. Stare wersje narazić mogą na niemiłe przygody i mandaty. 

E-maile z linkami do pobrania Przewodników wysyła nasza automat i zdarza się, że przy restrykcyjnych ustawieniach skrzynek pocztowych  trafiają do spamu. Problem szczególnie dotyczy darmowych skrzynek gmail. Sprawdź zatem też spamy i pisz do nas, jeśli w ciągu maksymalnie 6 godzin nic nie dostaniesz.


Aby ułatwić pobieranie pakiet został spakowany programem WinRar - pobiera się więc jeden plik guidebook_AL-1.rar, który trzeba rozpakować. Po rozpakowaniu otrzymuje się pliki: guidebook_AL-1.pdf, guidebook_AL-1.kml, track_00.plt, track_01.plt, .... track_18.plt, waypoints.wpt.

Plik guidebook_AL-1.pdf zawiera właściwy Przewodnik, czyli informacje dla osób podróżujących po Albanii, trochę historii i danych statystycznych, poglądowe mapki poszczególnych etapów, dokładny opis trasy, atrakcji do zwiedzania, polecanych punktów gastronomicznych i miejsc na noclegi. Polecamy go wydrukować, przeczytać przed wyjazdem, aby dobrze przygotować się do wyprawy, a potem czytać w trakcie jazdy.

Pozostałe pliki przeznaczone są do nawigacji GPS (sam wydrukowany Przewodnik nie wystarcza, aby pokonać trasę).

Plik guidebook_AL-1.kml jest gotowy do pracy m.in. w programach Maps.me, Mapy Google, Androzic, Lokus, a w razie potrzeby można łatwo przekonwertować go do innych formatów (np. Garmin), np. za pomocą darmowego programu GPSBabel.

Pliki track_00.plt, track_01.plt, .... track_18.plt oraz waypoints.wpt są gotowe do pracy w programach Androzic i OziExplorer. Pliki .plt to "ślad trasy" inaczej: "ścieżka" podzielona na etapy, a .wpt to "punkty trasy", których numery są zgodne z opisem w pliku do druku.

Więcej informacji na temat nawigacji GPS w terenie i o darmowych rozwiązaniach, znajdziesz w artykule Nawigacja GPS w samochodzie terenowym.


O szczegóły pytaj: 
tel. 607 447436 
e-mail: zelazniak@polskioffroad.com


 

Dane techniczne

Kraj Albania
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl